Motywacyjny początek roku

Motywacyjny początek roku

Jesteście gotowe(i) na zmiany? A może nie, może nadal pragniecie kontynuować to, co zaczęłyście w minionym roku? Myślę, że warto zawsze coś zmienić, urozmaicić, dodać, aby było ciekawsze. Ale jeśli pragniecie stagnacji to też jest ok, tylko ruszajcie się, bo ruch to samo zdrowie. Nieprawdaż?

Ćwicz codziennie

Niech to będzie 15 minut a może nawet 2 godziny dziennie. Wszystko zależy od Ciebie. Wybierz to, co lubisz najbardziej. Nie zmuszaj się do ćwiczeń, które nie są dla ciebie, których nie lubisz choć wszyscy je wykonują. To jesteś TY a nie Wszyscy. Co warto zrobić, aby zmotywować się do działania?
 
  • zaplanuj tydzień – codziennie rodzaj treningu, czas itp.;
  • prowadź dzienniczek – planner, gdzie będziesz mógł zakreślać wykonane treningi/dietę lub inne swoje cele;
  • zapisz się do grupy motywacyjnej – ja polecam żelazne dziewczyny Oli Żelazo na Facebooku – jest tam mnóstwo inspiracji, podpowiedzi, planów i motywacji;
  • zapisz się na wyzwanie, może ćwicz z decatlon go?
  • nie patrz ślepo na innych, słuchaj siebie i swoich potrzeb. Jeśli czegoś nie „czujesz”, nie rób tego, to nie jest dla Ciebie.
  • Jeśli chodzi o dane ćwiczenia – przemyśl, wypróbuj na co możesz sobie pozwolić, aby potem nie zniechęcić się zbyt szybko, gdy nie będziesz w stanie tego zrobić. Pamiętaj, że nikt zaczynając od 0 nie robił „wielkich wyczynów”. Małymi kroczkami dojdziesz do celu, a cel nie musi być np. wykonaniem szpagatu”, ale zatrzymaniem się w miejscu, w którym dalej nie pójdziesz i też tak jest w porządku. „Urodziłeś się by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.”
  • Uświadom sobie, że wszystko co robisz, robisz dla siebie, nie tylko aby czuć się pięknie, ale i zdrowo i bez bólu. Świat bez bólu jest piękniejszy.
 
Postaw na sezonowość
Oczywiście, jeśli napisze – jedz zdrowo – to taka oczywista oczywistość. Dlatego skupię się na sezonowości w styczniu: gruszka, jabłka, brukiew, brukselka, burak ćwikłowy, cebula, czosnek, jarmuż, fasola, kapusta biała i czerwona, marchew, pietruszka, por, seler, topinambur, ziemniak, orzechy włoskie, laskowe, pieczarki. Polecam stronę: http://www.produkty-tradycyjne.pl/kalendarz
 
Ubieraj talerz
Twórz kompozycje na talerzu ze zdrowych produktów. Brzmi banalnie? Nic bardziej błędnego, bo na początku jemy oczami.
 
Żyj w zgodzie z samym sobą
Pisałam to już? Pewno tak, ale powtórzę to jeszcze raz, a nawet kilka razy, bo nie ma nic piękniejszego jak przeżyć życie w zgodzie z samym sobą a nie stając okoniem. „Bądź takim, abyś nie musiał czerwienić się sam przed sobą.” V. Hugo.

Bo, „Jeśli jesteś wierny samemu sobie tym co robisz, dzieją się fascynujące rzeczy.” Deborah Norville

Aneta

 
 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial