Spacerując po plaży

Spacerując po plaży

Nie należę do osób lubiących wylegiwać  się na plaży, ale za to uwielbiam po niej spacerować.   Spacer po plaży nie tylko uspokaja i pozwala myślom swobodnie wirować w szumie morskim, ale również  to doskonały sposób na poprawę kondycji nóg. Taki marsz, szczególnie po suchym piasku jest znacznie bardziej wymagający od spaceru po gładkim terenie. Przede wszystkim spacer po plaży doskonale wzmocnia mięśnie nóg, a przy tym  poprawia krążenie.  Jeśli zatem cierpicie na słabe krążenia, a do tego macie żylaki to taka aktywność jest dla Was idealna. Co daje nam jeszcze spacer po plaży, np. brzegiem morza? To także rewelacyjny naturalny peeling dla stóp, gdyż podczas chodzenia po piasku skutecznie ściera się martwy naskórek.

Szum morza koi nasze nerwy i pozwala usystematyzować myśli. Oczywiście pod warunkiem, że plaża nie jest na tyle zaludniona, że z trudnością możemy przecisnąć się między ludźmi spacerując po niej. Taki spacer, zwłaszcza na mało zaludnionej plaży pozwala na  odzyskanie równowagi psychicznej i pozwala przede wszystkim przywrócić spokój i zmniejszyć napięcie spowodowane długotrwałym stresem. Wpływa to bardzo pozytywnie na kondycję psychiczną i fizyczną.

Notabene…. błękit Bałtyku i niebieska bluzka hiszpanka…. jak dla mnie to idealne zestawienie na plażę.

Klimat nadmorski ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i jest wskazany dla każdego. Dlatego też przynajmniej raz do roku staram się pojechać na kilka dni nad morze. Ten zbawienny wpływ na nasze zdrowie nadmorski klimat zawdzięcza mikroelementom, które znajdują się w wodzie morskiej, piasku oraz nadmorskim powietrzu. Zaletą morza jest aerozol morski, który wytwarza się w pasie brzegowym, a oddychanie tym aerozolem doskonale udrażnia drogi oddechowe. Za sprawa jodu, związków sodu i chloru leczymy stany zapalne górnych dróg oddechowych, doskonale wpływa taki klimat na chorujących na niedoczynność tarczycy, dla osób chorych na serce  i dla alergików.  Oddychanie nadmorskim powietrzem jest polecane również dzieciom, ponieważ pomaga wzmacniać ich odporność i usprawnia pracę dróg oddechowych.

A Jak woda morska wpływa na nasze zdrowie?

Świetnie wpływa na naszą skórę, gdyż jest ona źródłem wielu mikroelementów. Znajdują się w niej  pierwiastki takie jak cynk, brom i selen, które pomagają łagodzić stany zapalne skóry. Kąpiele w morzu są wskazane dla osób cierpiących na łuszczycę lub zmagających się z problemami trądzikowymi. Kąpiel w morzu to też świetny trening ogólnorozwojowy, a spacer w morskich falach odchudza, ujędrnia skórę i poprawia ukrwienie organizmu. Do tego morze Jak wiemy, Morze Bałtyckie nie należy do najcieplejszych, ale ma to swoje plusy, gdyż „spacer” w morskich falach wpływa na utratę wagi, gdyż  pobudza naszą przemianę materii.  A zatem spacerujcie na plaży i w falach morskich, spacerujcie i spacerujcie…..

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Również nie jestem fanką typowego plażingu aczkolwiek spacery po plaży uwielbiam. Ubolewam, że mieszkam na południu kraju i nie mam możliwości odwiedzać Bałtyku zimą, wtedy jest najpiękniejszy :))

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial