Paski to trend bez daty ważności :)

Paski to trend bez daty ważności :)

Paski nie podlegają sezonowym powrotom i odrzuceniu na dno szafy. Klasyczne i stylowe paski nigdy nie wychodzą z mody!

Paski są motywem niezwykle popularnym i w zasadzie uniwersalnym. Występują w roli główniej zarówno w stylu marynarskim, jak i hippie. Pojawiają się też w stylizacjach oldschoolowych i folkowych, a także w klasyce. Moda na paski powraca cyklicznie. Jednak przy ich wyborze musimy zachować dużą ostrożność, ponieważ ten niewinny na pozór wzór, może przysporzyć naszej sylwetce mnóstwo nieprzyjemnych niespodzianek.

Paski to wzór, który umiejętnie wykorzystany może działać na naszą korzyść w prawdziwie magiczny sposób. Ale jeśli wybieramy je bez podstawowego rozeznania – mogą nam wyrządzić więcej szkód, niż się spodziewamy.

Zatem jak je nosić? W poziomie czy w pionie? To zasadnicze pytanie przy wyborze pasków.

Taka krótka lekcja może uratować nasz image i pomóc w doborze modelu stworzonego dla naszej figury.

Wszystko sprowadza się do naszej sylwetki oczywiście. Za pomocą op-artu naprawdę możemy zdziałać cuda. Według głównej zasady wyboru pasków do stylizacji:

  • pionowe paski sprawiają, że nasza sylwetka wydłuża się i wysmukla, a dodatkowo możesz włożyć szpilki na wysokim obcasie, które z całą pewnością wydłużą całą sylwetkę.

  • Paski skośne mają generalnie właściwości wyszczuplające, o ile nie są zbyt wyraziste lub zbyt gęste. Drobne, ukośne paski, w szczególności na sukienkach wyglądają niezwykle dziewczęco a dzięki swojej oryginalności odwracają uwagę od newralgicznych miejsc każdej kobiety.

Natomiast należy pamiętać, że

  • poziome paski dają odwrotny efekt.

Jednak nie oznacza to, że będąc osobą niższą mamy nosić wyłącznie paski pionowe, a przy rozmiarze size plus kategorycznie unikać poziomych.

Paski mają nie jedno zastosowanie. Jeśli chcemy np. podkreślić talię wybieramy sukienki z paskami zbiegającymi się ku talii. Świetnym sposobem jest podział sylwetki – do bluzki w poziome paski zakładamy żakiet lub sweter, który podzieli sylwetkę na trzy części. To genialne rozwiązanie dla osób, które chcą się efektownie wyszczuplić 🙂

Jeżeli zaś borykasz się z dokładnie odwrotnym problemem tzn. uważasz, że wyglądasz na zbyt chudą, powinnaś postawić na poziome pasy. Dodadzą Ci one kilka centymetrów w talii i biodrach oraz sprawią, że nie będziesz wyglądała jak przysłowiowy wieszak.

Jak się mają paski do klasyki?

Otóż, paski możemy nosić zarówno w wersji casualowej jak i wieczorowej.

Jednak każda z nas powinna mieć w swojej bazie prostą, białą bluzkę w czarne lub granatowe paski. Bowiem właśnie ona wnosi do naszych zestawów element paryskiego szyku, codziennym stylizacjom dodaje odrobinę tonu, a w eleganckie looki – dynamikę.

Prosta bluzka w poziome czarno-białe paski między innymi za sprawą Coco Chanel na dobre została wpisana do kanonu klasyki.

Żakiet i spodenki – Gold

Bluzka w paski Mohito

Sukienka H&M, Buty Kitten

Marzena

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial