Warto zadbać o jakość naszego pożywienia

Warto zadbać o jakość naszego pożywienia

Zdrowe jedzenie, aktywność fizyczna i balans pomiędzy pracą a odpoczynkiem to filary zdrowia. Jednak podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu jest zdrowe odżywianie.

Zdrowe jedzenie to dostarczanie organizmowi wysokiej jakości pożywienia w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu. Jakość jedzenia odnosi się do:

  • naturalnego pochodzenia produktów spożywczych; 

  • wyższej biodostępności zawartych w zdrowej żywności składników odżywczych, witamin, minerałów;

  • brak modyfikacji genetycznych żywności;

  • brak zanieczyszczenia produktów pochodzenia zwierzęcego antybiotykami, chemią weterynaryjną i stymulatorami wzrostu;

  • brak zanieczyszczenia produktów pochodzenia roślinnego chemią rolną, pestycydami.

Zdrowe odżywianie powinno opierać się o fizjologiczne procesy zachodzące w organizmie. Trawienie i wchłanianie pokarmu jest także obciążeniem dla ustroju, dlatego należy przestrzegać nie tylko regularności posiłków, ale także 3-4 godzinnych odstępów pomiędzy nimi. Podjadanie pomiędzy ustalonymi porami głównych posiłków będzie zaburzać funkcjonowanie ośrodków głodu i sytości, powodować wahania glukozy i insuliny we krwi i co za tym idzie, sprzyjać rozwojowi otyłości, insuliooporności i cukrzycy typu 2.  

Należy zadbać o to, aby dostarczać organizmowi zdrowe jedzenie o wysokiej wartości biologicznej białka, tłuszcze nienasycone i zdrowe węglowodany. Organizm człowieka posiada wiele mechanizmów buforujących, które mają za zadanie zabezpieczenie przed negatywnym wpływem substancji szkodliwych. Dlatego należy postawić na zdrowe jedzenie pozbawione modyfikacji genetycznych, produkty pochodzenia ekologicznego z gospodarstw rolnych.

Warto wybierać sklepy gdzie dostępna jest zdrowa żywność naturalnego pochodzenia. Z pewnością można polecić sklep GREKOS SHOP, gdzie można kupić doskonałej jakości produkty przywiezione prosto ze słonecznej  Grecji. Między innymi można tam zaopatrzyć się w zdrowe oliwy tłoczone z oliwek, które jeszcze w listopadzie wisiały na drzewach, chałwy, papryki, pomidory suszone i inne, sery, herbaty i wiele innych zdrowych, sycących i pysznych produktów.

Zapraszam do sprawdzenia oferty sklepu online https://grekosshop.pl/ lub zrobienia zakupów w siedzibie przy ul. Osadniczej 35 w Zielonej Górze.

Marzena 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial