Planujcie, chwalcie się, kreujcie…..

Planujcie, chwalcie się, kreujcie…..

Tego dnia niebo zawisło nisko nad ziemią, ukazując oczom puch. Wydawało się, że niczym kołderka otula ziemię. Aż miło było pospacerować. Aż miło było przemyśleć miniony rok i snuć plany na przyszłość. A planów mamy wiele. jeden jest związany z kolejnym e-bookiem.

Czy nie macie wrażenia że w polskim społeczeństwie panuje dyrektywa moralna:
NIE CHWAL SIĘ! POCZEKAJ, AŻ INNI CIĘ POCHWALĄ.

Często mamy problem z wypowiadaniem zdań, które chwalą nas samych. Dlaczego? Boimy się, że zostaniemy źle odebrani, jako zarozumiali „zachwalusie”.  A może po prostu nie jesteśmy świadomymi posiadanych umiejętności i swoich mocnych stron oraz boimy się o nich mówić, gdyż nadzwyczajnie w świecie boimy się krytyki.

Jesteśmy karmieni etyką skromności. Tylko po co i czemu ma to służyć? Skoro jesteśmy z czegoś dumni – to mówmy o tym.

JEŻELI MASZ SIĘ CZYM POCHWALIĆ, POCHWAL SIĘ‼️❗️

Taka postawa jest budująca i motywująca do dalszego działania. Nie ma nic złego w tym, że jesteśmy świadomi swoich mocnych stron.
I dlatego MY chwalimy się naszym e-bookiem, bo włożyłyśmy w niego wiele pracy i serca. I jesteśmy z niego dumne. Ba…. nawet zaczęłyśmy tworzyć kolejny e-book.
Wprowadzając przepisy do e-booka Agi i Justyny niejednokrotnie byłam pozytywnie zaskoczona daniami – szacun dla dziewczyn. Do tego anegdoty Justyny ujęte w e-booku niejednokrotnie wywołały u mnie głośny śmiech, na co mój mąż odpowiadał: ty umieszczasz przepisy kulinarne czy dowcipy?
Chwalmy się.
I dla odważnych: zachęcam do pochwalenia się w komentarzach Waszymi osiągnięciami, tymi małymi i tymi dużymi, tym, że np. przebiegliście jakiś dystans, że ćwiczycie, że zdrowo odżywiacie się, że namalowaliście obraz, że … czymkolwiek. Bo każdy z nas ma coś, czym może się pochwalić.

Margaret Starks pisała: Nie pozwól nikomu decydować o twoim życiu, bo w tedy zostaniesz kimś, kim nie powinnaś być. Będziesz nikim. Będziesz człowiekiem na zawsze skłóconym z życiem. I niewątpliwie miała rację. Dlatego warto kierować się w życiu tym, co nam podpowiada serce, żyć w zgodzie z samym sobą, bo to zapewni nam szczęście.

I chwalcie się, bo na pewno jest czym.

Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial