Życie w zgodzie z samym sobą 

Życie w zgodzie z samym sobą 

Życie w zgodzie z samym sobą  to najważniejszy związek w życiu każdego z nas. Wymaga jednak odwagi. Nie każdy jest w stanie żyć tak, jak mu się podoba, nie każdy jest w stanie odrzucić zdanie innych i żyć wedle własnej receptury. Często najbliższym nie podobają się niektóre z naszych wyborów, często słyszymy „na co ci to?”, „po co to robisz”, „co z tego będziesz miał(a)”, często ktoś chce abyśmy, byli w jego rękach plasteliną, z której ulepi to co mu  się podoba. Ale przecież chodzi o to, aby nie być plasteliną, lecz trzymać życie w swoich rękach. Człowiek, który żyje w harmonii z samym sobą jest szczęśliwy i spełniony.  Jest twórcą, twórcą własnego życia.

„Jeśli jesteś wierny samemu sobie tym co robisz, dzieją się fascynujące rzeczy.”

Deborah Norville

Słyszeliście kiedyś zdanie: Mam oczekiwania względem Ciebie……… Hm. Rozumiem, że szef ma oczekiwania względem pracownika, aby wypełnił swoje obowiązki służbowe za które bierze wynagrodzenie. Ale czy zawsze czyjeś oczekiwania są adekwatne  do sytuacji i zasadne. Nie. Nie wszystkie. Nie jesteśmy w stanie spełnić wszystkich  oczekiwań.

Gdy wyschnie ocean oczekiwań, siądziesz przy źródle radości” Toll.

Życie w zgodzie z samym sobą to robienie tego co się lubi, co sprawia przyjemność, co daje nam szczęście. Nie innym, nam.  To nasz wgląd w siebie i spełnienie własnych potrzeb, chęci. To określenie nas, naszego jestestwa, a chęć stania się kimś innym jest marnotrawstwem osoby, którą jesteś. Nie marnuj zatem tej wyjątkowości.

Wolę być prawdziwym dla siebie, nawet jeśli grozi to narażeniem się na kpinę innych ludzi, niż być dla siebie fałszywym i narazić się na własną odrazę.” FREDERICK DOUGLASS

Takie myśli miałam malując ten obraz i choć nie nadałam mu nazwy „autentyczność”, czy „życie w zgodzie z samym sobą” to właśnie myślałam,( co wyraziłam powyżej) podczas malowania go. Też tak macie jak malujecie? Ja mam czasem natłok myśli a czasem ciszę.

Pasja koloru.
Passion of colour.
Obraz na płótnie ręcznie malowany, akryl, rozm. 60 x 80.

Link do sklepu: https://zdrowoistylowo.pl/?product_cat=obrazy

Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial