Jestem już w takim wieku, że głupstwa popełniam świadomie

Jestem już w takim wieku, że głupstwa popełniam świadomie

Kilka godzin wcześniej: Pierwsza myśl, jaka rozbłyska mi w głowie natychmiast obezwładnia moje ciało: 40 wiosen za mną. Dzisiaj przyszedł czas rachunku sumienia. Otwieram oczy, by na nowo je zamknąć. Jeszcze 5 minut. Walczę z opadającą powieką. W końcu ma ona jakiś powód, że opada. Kolejne 5 minut. Myślę o życzeniu, jakie wykiełkuje w mojej głowie przy dmuchaniu świeczek. Śmiałe marzenia mogą się przekształcić w rzeczywistość, muszę zatem uważać. Jeszcze 5 minut. Tort, przystawki, dania mięsne, dania bezmięsne…..wyliczam tworząc urodzinowe menu….. Od razu zastanawiam się, jakie znam wyliczanki….ene due rabe….. entliczek, pentliczek………eh… Jeszcze 5 minut. Czy do tej pory moje życie było pasmem sukcesów? Bill Gates mawiał, że nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest wyciągnięcie nauki z porażki. Nie, nie dzisiaj. Dzisiaj pomyślę o sukcesach. Przewracam się na drugi bok, aby musnąć ciało mojego małżonka. Jednak gaszę płomień, bo  jego miejsce jest puste i chłodne. – Już wstał? Pewno ogarnia dom – mruczę mając nadzieję, że wypowiadane słowa są rzeczywistością. Jeszcze 2 minutki. Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się po co. [Mark Twain] Ja jeszcze dorzucę 3 dzień, to jest dzień obecny, tu i teraz, bo od każdej z teraźniejszych chwil, zależą następne chwile, determinują one nasze myślenie, nasze spostrzeżenia, chęci, nastawienia i odczucia.

– Obudziłaś się. Powstań kobieto – szepczę wpatrując się w płatki śniegu muskające moje okno w sypialni. Wstaję!

Skrupulatnie wykonuję masaż twarzy i oblewam ją chłodną wodą.  Jak powiedział Dalai lama: Istnieją tylko dwa dni w roku, w których nic nie może być zrobione. Jeden nazywamy wczoraj, a drugi jutro, a zatem z trudem szuram kapciami w stronę ekspresu do kawy, aby dokonać tego, co ma być ZROBIONE. I nagle słyszę okrzyki radości moich ukochanych współlokatorów …… Wszystkiego najlepszego! Tak. Teraz jestem pewna, że ten dzień nadszedł.

Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, czego chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą. Robię cichy rachunek sumienia rolując tortille wypełnioną szynką, serkiem almette i sałatą. Tworzę kompozycję. Wpatruję się w wielkie niebieskie oczy mojego kota, który sprawia wrażenie wiecznie głodnego.  Żyje się tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, ten raz wystarczy – kolejny rachunek sumienia. A może nie żyje się tylko raz. Może byłam kiedyś kotem? Zabieram się za mini kuleczki z serem pleśniowym i z serem topionym wymieszane w szczypiorku.

Niby mam ochotę bić się w pierś, wiem, że powinnam coś zrobić, czego nie zrobiłam, lub nie robić tego, co żem dokonała. Niby, bo mam to gdzieś. W kontekście wielokrotnego życia, myślę, że i tak karma do nas trafi, wcześniej czy później, czy to w tym, czy w innym życiu. Grunt to przyjąć to na klatę, a najlepiej postępować…. Dobrze. Zabieram się do bananowych mufinek, w wersji fit, aby nikt mi nie zarzucił, że fit nie było w urodzinowym menu. Mam plan, aby dopieścić dzisiaj podniebienia moich gości.

17.20 Wypowiadając kwestię „Będę gotowa za 10 minut” mijam się nieco z prawdą, bo zapomniałam pomalować paznokci. 15 minut.

Nie oczekujcie od dnia tego, co mogą dać jedynie lata. Ale nie zapominajcie, że lata składają się z wielu dni, dlatego postanówcie, że nie zmarnujecie ani jednego. – J. M. Sailer

21.20 pfuuuuuuu… życzenie. Zdmuchane, pożyczone. Kroję tort, a kroić nie cierpię.

03.20 Cholera, jeszcze trzeba zmyć ten makijaż. Dlaczego nie jestem ładna bez makijażu? To takie niesprawiedliwe…..

03.44 Boże, abym tylko nie miła kaca…….

Poranek. 9.40 40 lat i kilka godzin. Trudniej, niż wczoraj otworzyć oczy, czego można było się spodziewać. Hm…. Ale jest ….dobrze…

11.00 Czytam i nie zgadzam się: Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. – Phil Bosmans. Ja zaplanowałam wspólnie z małżonkiem przyjście na świat naszych dzieci. Były to zdecydowanie najpiękniejsze chwile w życiu.

14.30

Stefan: Nie można mieć wszystkiego, co się lubi.

Pielęgniarka Krysia: Ale trzeba się starać.

Źródło: odcinek 3, Wpadnij, kiedy zechcesz, czyli bodźce stępione. Czterdziestolatek.

17.00 Jestem rozważna i romantyczna.

20.20. Zdecydowanie romantyczna bardziej.

20.22 Zawartość tego kosza zapadnie długo w mojej pamięci. Gdy Gosia z Leszkiem mi go wręczali, jedyna rzecz, która w nim mnie przeraziła to włóczka i druty. W sercu każdej trudności spoczywa możliwość, a zatem jest taka możliwość, że wezmę włóczkę do ręki, jednakże nie ma możliwości, abym wykonała z niej cokolwiek. I ku mojej ogromnej radości moja córka chwyciła z uśmiechem na twarzy żółtą włóczkę i stwierdziła, że zrobi mi szalik. Ciężar z mego serca spadł, wraz z możliwością, a do reszty zawartości koszyka zabrałam się z uśmiechem na twarzy, na wstępie łykając Belisse 40+.

 

20.25. Hm….. Podobno Człowiek staje się tym, o czym myśli. Czyżbym myślała o Mona Lizie?

20.27. „Piękna biżuteria – nie mogę wprost się napatrzeć” –  moja córka, mój mąż, moi rodzice i kuzynka stanęli na wysokości zadania prezentowego. Myślę, że zrobię o biżuterii następny wpis.

20.35. Trudno się z tym nie zgodzić, że obecne głupstwa popełniam świadomie  – ta Gośka zawsze trafi z prezentem.

21.00 Jestem pozytywnie zaskoczona. Fajna książka. Nasz blog na pewno zyska na mojej nowej wiedzy. Obdarowała mnie nią Justyna i wiedziała co robi.  Kasia Tusk nie namawia do zakupu drogiego aparatu, a wskazuje ścieżki, dzięki którym osiągniemy cel, do jakiego chcemy dojść. A chcemy po prostu zrobić ładne zdjęcia. Zwraca uwagę na światło, dodając kilka praktycznych wskazówek jak sobie z nim radzić i w jaki sposób je wykorzystywać zamiast z nim walczyć.  Inspiruje, dając przy tym proste wskazówki. Czytam.

 

22.54 Dobrobyt nie ogranicza się wyłącznie do pieniędzy – to także czas, miłość, sukces, radość, piękno i mądrość. – Louise Hay. Pełzam, płynę, nurkuję w dobrobycie. Dobranoc.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, jak najwięcej miłości i przede wszystkim zdrowia :-* :-*
    Przepraszam, że spóźnione, ale za to szczerze życzenia przesyłam 🙂
    U mnie w lutym też okrągłe urodziny, bo 30-te hehe
    Pozdrawiam serdecznie

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial