Książki Alicji Sinickiej

Książki Alicji Sinickiej

Muszę przyznać, że bardzo lubię książki Alicji Sinickiej, co też stanowi o fakcie, że przez wszystkie je przebrnęłam z wielkim zaciekawieniem. Ciekawi bohaterzy, wciągająca fabuła do samego końca. Jeśli lubicie thrillery psychologiczne i romanse, misterne intrygi czy wyraziste stany emocjonalne to polecam ta literaturę.  Już kilka recenzji jej książek pojawiło się na blogu i do swojej przeczytanej kolekcji dodałam ostatnio  „Oczy wilka” – całą serie, czyli 4 części oraz najnowsze jej książki.

„Oczy wilka” (2017) to debiutancka jej powieść i od razu zebrała grono zwolenników. Potem powstały kolejne części: “W jego oczach” (2019) i “Otwórz oczy” (2020), „Zamknij oczy” (2022). Jest to historia dwojga ludzi, Leny Kajzer oraz Artura Mangano. I wydawać by się mogło, że jest to zwykły kolejny romans bogatego, przystojnego faceta i biednej skrzywdzonej przez los dziewczyny, a jednak w tej opowieści jest coś ciekawego, coś innego, coś dodatkowego. Tajemnicze interesy, odkrycia, eksperymenty i ciekawe wątki okołoromansowe.

Będziesz tego żałować”  – świetna, wciągająca  powieść, która jak magnes przyciąga, że aż nie chce się opuszczać tej historii. Wciągamy się w wir wydarzeń związanych ze stalkingiem, którego ofiarą pada główna bohaterka – Iga. Dziewczyna po serii zdarzeń, które wprawiają ją w strach i powodują, że codzienność staje się nie do zniesienia postanawia zamieszkać na Osiedlu Marzeń, która z założenia ma chronić osoby, które doświadczyły wcześniej przemocy i boją się funkcjonować w normalnych miastowych warunkach.   Zamknięte osiedle, upragniony spokój, ale czy na pewno Iga nie wpadła z deszczu pod rynnę?  Kolejne wydarzenia rodzą strach i ostatecznie paranoję. To świetna powieść domestic noir. Zamknięte osiedle, które miało być rajem na ziemi, okazuje się piekłem, a obowiązujące w nim zasady – choć akceptowane przez mieszkańców poprzez świadomie podpisane umowy – mrożą krew w żyłach.Gorąco polecam.

„Uśpiona” – no powiem szczerze, że mnie zmroziło, gdy uświadomiłam sobie sytuacje przeczytane w książce. Brzmi to bardzo tajemniczo, ale wierzcie mi, ta książka to ciekawe literackie doświadczenie. Jest to bardzo dobrze  skonstruowany thriller psychologiczny. Główna bohaterka – Weronika Krzycka –  cierpi na narkolepsję. Aby poradzić sobie  z chorobą i nie usnąć w najmniej oczekiwanych momentach Wera robi sobie w ciągu dnia krótkie drzemki, która pomagają jej w codziennym funkcjonowaniu. Kobieta nie zdaje sobie sprawy, że podczas gdy ona śpi,  do jej domu ktoś się wkrada i bacznie ją obserwuje.
Któregoś dnia po przebudzeniu odnajduje na podłodze martwą kobietę, jej uczennicę, gdyż Wera udziela korepetycji. Rozpoczyna się śledztwo a w Weronice  z dnia na dzień rośnie uczucie lęku… tym bardziej, że dnia na dzień pojawiają się kolejne zaskakujące zdarzenia.

Te właśnie książki umiliły mi lato 2022. Z niecierpliwością czekam na kolejne książki Alicji.

Aneta

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial