Holly Black „Zła królowa (Elfy ziemi i powietrza)”

Holly Black „Zła królowa (Elfy ziemi i powietrza)”

Wszystko jest jedną wielką grą o władzę, pomiędzy dwoma królestwami elfów, a Kaye stała się jej pionkiem. W dzieciństwie Kaye spotykała się z elfami, swoimi przyjaciółmi. Teraz dziewczyna podróżuje z zespołem swojej matki, dopóki coś nie zmusza ją do powrotu do domu.  W New Jersey Kaye spotyka się ze swoimi przyjaciółmi i chodzi na imprezy. Pewnego dnia spotyka kogoś, kto zmienia całe jej życie. Okazuje się, że dziewczyna jest całkiem kimś innym, niż myślała przez całe swoje życie. Odkrywa niezwykłe pierworodne zdolności jak i to, że przedmioty z jej codziennego życia stały się dla niej niebezpieczne.

Istniały dwa dwory, jasny i ciemny. Teraz, gdy zawarły pokój wskrzesiły praktykę Tith. Jasnemu Dworowi wystarczy poeta, lecz Dwór termitów pożąda krwi, ludzkiej, śmiertelnej krwi. Ich rozrywki są okrutne. Kaye znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, ponieważ przykuła ich uwagę. W  tej grze przeleje się krew…

Czy to przypadek, że Kaye praktycznie od zawsze miała styczność z elfami? Co odmieni jej życie na zawsze? Dlaczego elfy wybrały akurat Kaye?

Książka ma interesującą fabułę.  Początek jest chaotycznie napisany, ma się cały czas wrażenie, że pominęło się jakąś stroną.  Dalsza część książki jest napisana zrozumiale. Mimo nieco chaotycznego początku czyta się szybko i przyjemnie. Czekam na następne tomy, które ukarzą się w 2021r. !!! Trzeba jeszcze podkreślić, że opowieść jest autorskim debiutem Holly Black, a inne jej powieści bardzo mnie urzekły.

autorka: HOLLY BLACK

  tytuł: ZŁA KRÓLOWA
  seria: ELFY ZIEMI I POWIETRZA
wydawnictwo: JAGUAR

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial