Trzy porady o tym, jak przetrwać kwarantannę i nie przytyć

Trzy porady o tym, jak przetrwać kwarantannę i nie przytyć

‼️❗️Trzy porady o tym, jak przetrwać kwarantannę i nie przytyć???

Jedni myją okna, szorują podłogi, czyszczą rodzinne srebra i fugi pomiędzy kafelkami.

Drudzy machają ciężarkami, robią szpagaty i pompki.
Jeszcze inni układają puzzle, dzwonią po znajomych, oglądają zaległe seriale, czytają odkładane na później książki lub rozpoczynają naukę norweskiego.

Są też tacy, którzy robią wszystkiego po trochę.

Większość z nas łączy miłość do jedzenia. (Nie bójmy się mówić o miłości otwarcie. Jesteśmy tak skonstruowani, że zdecydowanie więcej ludzi lubi, niż nie lubi jeść).

?Jak zatem przetrwać okres izolacji, żeby nie popłynąć na tej miłości zbyt daleko od racjonalnego lądu? Jest trudno, ale da się. Jak z każdą miłością prędzej czy później nawet najbardziej zakochani zauważą drobne rysy na obiekcie westchnień.

?Po pierwsze.
Zanim pójdziesz do lodówki, zacytuj na głos klasyka:
„Odpowiedz sobie na jedno super, ale to super, ważne pytanie. Czy naprawdę jesteś głody?”
Banalne?
To odpowiedz na to pytanie szczerze?
?Po drugie.
Masz ochotę na czekoladę, a ponieważ wierzysz, że chuda brunetka z telewizora, która powiedziała w reklamie, że czekolada poprawia humor mówiła prawdę, sięgasz od razu po całą tabliczkę.
Nie wierzysz w działanie proszku do białego i prognozę pogody, a wierzysz chudej Pani zajadającej kilogramy tłuszczu? Czy naprawdę kiedykolwiek po zjedzeniu czekolady minęła Ci chandra, dostałeś przypływu energii, wpadłeś na jakiś genialny pomysł i świat zaczął przypominać zamek księżniczki z Konikami Pony i tęczą?
?Po trzecie.
Masz czas na gotowanie, wykorzystaj go mądrze. Nie masz pomysłu na dania? Popatrz na nasze wpisy na tej stronie i masz gotowy cały jadłospis. Już o naszym e-booku nawet nie wspomnę. Bo sami wiecie, że przygotowaliśmy go specjalnie żeby pokazać Wam, jak zdrowo można się odżywiać.

‼️Na koniec małe ćwiczenie do wykonania przed telewizorem lub komputerem.
Usiądź wygodnie, otwórz paczkę chipsów i słodki napój. Włącz ulubiony serial, grę lub wejdź na ukochaną stronę internetową. Co czujesz? Zapewne cieszysz się na ucztę dla zmysłów. Słyszysz ten chrzęst rozgryzanych chipsów i ich lepką słoność? Napój przyjemnie rozlewa się słodkością po podniebieniu? Jesteś zadowolony? Pewnie tak. To teraz pomyśl jak będziesz się czuł 3 minuty po zjedzeniu tego wszystkiego? Naprawdę było warto? Czujesz się dalej zadowolony? A może ociężały i senny?

Zacznijmy od początku: odpowiedz sobie na jedno super, ale to super, ważne pytanie…

Justyna

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Niby wszystko ładnie pięknie i popieram:) Ja obawiałam się, że po kwarantannie się z domu wytoczę, ale okazuje się, że będzie kompletnie odwrotnie 😀

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial