Z pupilem po zdrowie

Z pupilem po zdrowie

Wiemy, iż regularna aktywność fizyczna przyczynia się do zwiększonej wytrzymałości na stres i obniża kortyzol – popularnie nazywanego hormonem stresu. Badania naukowe pokazują, że największe stężenie kortyzolu występuje w godzinach porannych. Jednym z najprostszych sposobów pozbycia się tego jest pójście na dość intensywny spacer, oczywiście na miarę swoich możliwości zaraz po przebudzeniu . Aby nie było nam smutno, proponuję wziąć ze sobą swojego pupila, który umili nam z pewnością ten czas.
Spacer, nie tylko obniży poziom kortyzolu, ale dodatkowo zwiększy produkcję serotoniny i endorfin, które wpływają na dobre samopoczucie, a zaraz z pewnością poprawi się nam nastrój. Nie na darmo ukuto przysłowie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.
Zielona Góra o tej porze roku jest wyjątkowo piękna. Całe mnóstwo przepięknie kwitnących drzew oraz roślin pewnie cieszy każde oko.
Jednym z miejsc, w którym warto spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu jest na pewno park miejski „Zielony Przystanek”. Jest to skwer między ulicami Nową, Lechitów oraz W. Orkana. W tym urokliwym miejscu poza spacerowaniem można spędzić miło czas z przyjaciółmi oglądając piękną przyrodę wokół, skorzystać ze specjalnych przyrządów do ćwiczeń oraz popatrzeć z rozkoszą na najmłodszych milusińskich bawiących się na placu zabaw. Dla każdego z pewnością coś się znajdzie według upodobań.
Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca

Marzena

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial