Jeśli chcesz pobyć przez chwilę na Majorce, sięgnij po tę książkę……

Jeśli chcesz pobyć przez chwilę na Majorce, sięgnij po tę książkę……

Jeśli ktoś lubi poznawać nowe kultury, a w sposób szczególny interesuje się kulturą arabską, to z pewnością spodobają mu się serie książek właśnie w tym klimacie – polskiej pisarki ukrywającej się pod pseudonimem Laila Shukri. Jest ona bowiem znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką mieszkającą w krajach arabskich i podróżującą również po całym świecie. Obecnie przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje kolejną podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w pustynnej oazie czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazał się jej debiut powieściowy Perska miłość, który podbił serca polskich czytelniczek. Kolejne tytuły: „Byłam służącą w arabskich pałacach”, „Perska zazdrość”, „Jestem żoną szejka”, „Perska namiętność” i „Byłam kochanką arabskich szejków”, trafiły na listy bestsellerów.

Ja przeczytałam książkę pt.”Perska nienawiść” i bardzo mi się spodobała. Mam zamiar w najbliższym czasie sięgnąć po inne propozycje tej autorki.

Znana z kart „Perskiej miłości” Lidka po dramatycznej ucieczce z Kuwejtu wiedzie w Polsce ustabilizowane życie. Razem z dziećmi wyjeżdża na wakacje na Majorkę, gdzie poznani mężczyźni zabiegają o jej względy. Czy kolejny raz uwierzy w miłość?
Na prośbę przyjaciółki Lidka wyjeżdża na kilka dni z dziećmi do Kuwejtu, a tam demony przeszłości zakłócają spokój jej rodziny…
Czy podstępna nienawiść zniszczy wszystko, co budowane przez lata? Ile siły jest w samotności? Ile można poświęcić dla rodziny?

Autorka poprzez dokładne opisy miejsca pobytu Lidki na Majorce doskonale wprowadza czytelnika w letni klimat, że aż czuje się to ciepło na skórze. Przez chwilę byłam na pięknej Majorce, mimo że czytałam tę książkę w długie i mroźne wieczory. Jeśli ktoś lubi pełne zawiłości i chaosu historie, to z pewnością ta propozycja przypadnie mu do gustu. Zachęcam do przeczytania!

 

Marzena

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Nawet nie wiedziałam, że Laila Shukri jest Polką! Czytałam jej ksiązkę Jestem żoną szejka i bardzo przypadła mi do gustu. Muszę sięgnąć i po tą, którą polecasz

    1. Naprawdę zachęcam! Obecnie czytam „Perską miłość” i przyznaję, że tematyka tej książki wciąga mnie coraz bardziej!

  2. Ciekawa zapewne, ale podswiadomie boję się tej kultury, może taki wpływ wywarły na mnie media, podłoski o brutalnym traktowaniu, książkia zapewne łamie niektóre niedomówienia w tematach arabskich.

    1. Niestety, ale to prawda. Do niedawna kobiety w tych krajach były traktowane źle. Od pewnego czasu zaczęło się, to zmieniać. Kobiety, odpowiedzialne zawsze były i nadal są za ognisko domowe, a dla Arabów rodzina, to najważniejsze z dóbr jakie można w życiu posiadać. Teraz arabki mogą kształcić się, pracować, piastować ważne stanowiska, ale nie mniej jednak dużo zostaje jeszcze do życzenia, aby kobiety w tych krajach były wynoszone na piedestał.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial