Kto zmienia świat?

Kto zmienia świat?

Niewątpliwe jest to, że świat ciągle się zmienia i zmian potrzebuje. Świat potrzebuje też ludzi, którzy go zmieniają, analizują, określają trafnie rzeczywistość, wyciągają z niej dobre wnioski. Czasem nazywamy ich rewolucjonistami a czasami ludźmi, którzy po prostu mają odwagę, aby swoją teorię zamienić w praktykę.

Kto zmienia świat?

Człowiek, który się nie boi. 

Życie zaczyna się tam gdzie kończy się lęk. – Osho. 

Człowiek, który nie idzie bezmyślnie pędem za innymi.

Jeżeli w mojej głowie pojawia się myśl: nie chcę odstawać od otoczenia, chcę się wkupić, boję się braku akceptacji, działam tak jak inni, nawet wbrew temu co myślę – to…nie stanę się jednostką wyjątkową. I choć pragnę zmiany, to zrobię tak jak inni. Utknę z nimi w przestrzeni określonej przez nich. 

Człowiek, który nie przejmuje się tym, co inni o nim mówią, sądzą.

Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany. Uwielbiam ten cytat, wywołuje u mnie szeroki uśmiech.To, że już o tobie mówią znaczy, że jesteś interesujący. Gorzej, jakbyś nie był zauważalny……A niech se mówią. 

Człowiek, który wierzy w „siebie”.

Człowiek, który odnosi sukcesy, nie poddaje się gdy napotyka na opór osiągnie zamierzony cel. Bo wierzy. Wierzy, że może zmienić dowolne „Nie” na „Tak”, a przeszkoda, która pojawia się na drodze jest chwilowa i do pokonania.

Człowiek, który ciągle się rozwija.

Wynalazki rodziły się w głowach innowatorów, którzy pragnęli ulepszyć czy też ułatwić funkcjonowanie w świecie. Człowiek sukcesu jest gotowy do zmiany, a zatem stale się rozwija i nie „stoi w miejscu”..

Człowiek, który jest odporny na krytykę.

Nie przejmują się krytyką i negatywnymi opiniami innych. Jeśli z czymś się nie zgadza, nie robi tego. Kwestionuje. Nie boi się mówić NIE. Daje argumenty. Nie zawsze jest lubiany, ale w końcu nie jest zupą pomidorową. Nie musi być lubiany przez wszystkich, czy przez wielu, wystarczy przez tych dla niego najważniejszych. Warto jednak by ludzie żywili do niego szacunek. 

Człowiek, który działa na rzecz większej idei i nie widzi tylko czubka swojego nosa.

Nie traci czasu na rzeczy nieistotne, które nie wnoszą nic do jego egzystencji. Myśli globalnie, a nie tylko o tym jak zaspokoić swoje tu i teraz. 

Człowiek, który żyje pełną piersią i bije od niego pozytywna energia.

Posiada zapał do działania i nie zniechęca się. Dobrze się odżywia, jest w dobrej kondycji. Wie, że ruch i żywność to paliwo, które napędza go do działania. A entuzjazm i pasja zawsze zyskują zwolenników.

Człowiek, który jest cierpliwy i umie słuchać uważnie innych

Istotnym jest by słuchać tego, co mówią inni i wyciągać dla siebie trafne wniosku. Umieć filtrować, aby potem z powodzeniem wykorzystać posiadaną wiedzę.

Człowiek, który jest dobrze zorganizowany i nie marnuje czasu.

Tak mało mamy czasu, że szkoda go marnować na rzeczy, które nic nie wnoszą do naszego życia. 

Człowiek, który ma misje i inspiruje innych

Zastanawiałeś się nad tym, gdy staniesz u schyłku życia co po sobie pozostawisz? Jakie twoje życia miało znaczenie? Takie myślenie ukierunkowane jest na określenie swoich celów, intencji i swojej drogi życiowej.  Pomaga w zdefiniowaniu  misji życiowej, a przy okazji inspiruje. Jeśli bowiem ktoś robi coś wartościowego, udaje mu się zrealizować swoje marzenia, innym to pomaga zrozumieć, że warto również spróbować. 

Człowiek, który ma czas na odpoczynek

Największym wrogiem człowieka odnoszącego sukces jest zmęczenie organizmu, wypalenia, brak umiejętności relaksu oraz brak czasu na niego, a w konsekwencji choroba. Dlatego ważna jest, aby pamiętać o odpoczynku. I warto być dobrze zorganizowanym, bo w dobrym planie zawsze powinno się znaleźć miejsce na odpoczynek. Dlatego ….. życzę Wam na ten długi weekend przede wszystkim odpoczynku. 

Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Natomiast ludzie,którzy nie robią nic najbardziej krytykują tych zmieniających i uważają,że im się tylko należy. Oby jak najmniej takich osób. A jak najwięcej tych odważnych. Każdy z nas sam wybiera do której grupy należy 😉

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial