Latem warto popływać na SUP

Latem warto popływać na SUP

Od momentu ujrzenia tej deski wiedziałam, że będę na niej pływać. Zaczęło się od zwyczajowego marzenia a skończyło na szybkiej jego realizacji. Pierwsze 10 minut na desce to oswojenie w  pozycji klęczącej, która gwarantowała mi utrzymanie równowagi a następnie stanięcie na niej. Jak się okazało już po 15 minutach pływałam i nie sprawiało mi to żadnej trudności. Równowagę mam opanowaną między innymi dzięki jodze, a wiosłowanie dzięki temu, że wiele razy wypuszczałam się na kajaki. Idealna pozycja na desce to taka, w której stopy umieszczone są po obu stronach uchwytu do przenoszenia deski. I czyniąc tak ruszyłam na morze adriatyckie, po którym pływanie na tej desce to jeszcze większa przyjemność. Czystość wody sprawia, że nie tylko możesz podziwiać horyzont, piękne widoki, ale i rośliny czy ryby pływające w morzu.

Technika SUP wymaga utrzymania świetnego balansu ciała w pozycji stojącej i jednoczesnego operowania wiosłem. Ale to naprawdę nic trudnego. Myślę, że każdy może z powodzeniem wypróbować pływania na desce. Mało tego, jeśli nie czujemy się komfortowo, klęknijmy lub usiądźmy – to też jest świetna  opcja  pływania. Na tej desce możesz stać, klęczeć, siedzieć i leżeć ( gdy chcesz odpocząć). Cudowne doświadczenie.

Dodatkowo, pływanie na desce sup zapewnia kompleksowy trening całego ciała. Rzeźbimy mięśnie pleców, ramion oraz brzucha. Po pierwszym pływaniu miałam  zakwasy, co oznacza, że te partie ciała na tamtą chwile nie były wytrenowane.  Oczywiście istotny jest tutaj trening równowagi i stabilności, który porusza mięśnie głębokie, odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała. Pływanie na tej desce wspiera cały nasz kręgosłup. Dlatego fajnie namówić na wspólne pływanie całą rodzinę 🙂

Trzeba podkreślić, że stand up paddle boarding to idealna propozycja pływania dla tych, którzy chcą połączyć hawajskie życie „na fali” z odprężającą rekreacją i zwiedzaniem ciekawych miejsc. Otóż pływanie na sup to świetne forma zwiedzania okolicy, czy to z morza czy z jeziora. Dlatego kocham pływanie na tej desce, choćby za jego cechę uniwersalności, gdyż łączy wszystko, co lubię. A jeśli dodam trening jogi na sup, gdyż takowe treningi są organizowane, to dopełnię  idealności tak spędzonego  czasu. Polecam!

Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial