„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”Wisława Szymborska

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”Wisława Szymborska

Jesień od zawsze kojarzy mi się z wieczorami spędzanymi w fotelu pod ciepłym kocem i z kubkiem ulubionej herbaty w dłoni. Brzmi wspaniale, prawda? Do tego obowiązkowo dobra lektura i zestaw idealny gotowy!

Pragnę Was zachęcić do przeczytania książki „Jesteś cudem” autorki Reginy Brett oraz „Wspieraj swój mózg – odmładzaj się” autora Daniela G.Amena.

Nowa książka autorki „Jesteś cudem” jest to 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym.

Tym razem Regina Brett dzieli się z nami opowieściami o tym, że szczęście zależy od nas samych – naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są aż tak trudne, jak się z pozoru wydają. A każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy cudów. Cudów, które są osiągalne dla każdego z nas. Codziennie. Regina Brett nie stawia przed swoimi czytelnikami zadania ponad ich miarę. Niezależnie od tego, czy humorystycznie, czy refleksyjnie, zawsze pisze z niezachwianą wiarą w człowieka, w dobro, które w nim tkwi i które sprawia, że niemożliwe staje możliwe. Jesteś cudem to zbiór inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, by zmienić coś na lepsze. To 50 felietonów, które obudzą w czytelniku natchnienie. Choć każdy z nich to zupełnie inna historia, zebrane razem tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze – małych cudów.

Jest to codzienna dawka motywacji, przemyśleń i refleksji. Kolejny zbiór felietonów Reginy Brett, przy których wystąpi nie jeden uśmiech, jak i nie jedna łza.

Tym razem autorka w swoich lekcjach kładzie nacisk na ogromną wartość istoty ludzkiej samej w sobie. Podkreśla, iż każdy z nas ma w życiu do wypełnienia jakieś zadanie. Każdy nawet najmniejszy gest w kierunku drugiego człowieka czy też otwarcia się na to co przynosi nam życie ma ogromne znaczenie choćby nam wydawało się zupełnie odwrotnie.

Książkę tę czyta się jednym tchem. Notki autorki są krótkie acz niezwykle treściwe.Przepełnia je głęboka wiara w człowieka i jego ogromne możliwości. Pani Regina zawarła w nich także ogromną pochwałę dla cudu życia, który każdego dnia jest jej i naszym udziałem.

Natomiast druga moja propozycja to książka „Wspieraj swój mózg – odmładzaj się”, którą napisał bestsellerowy autor i wybitny psychiatra dr Daniel G. Amen. W książce tej przedstawia on swój łatwy do zastosowania i przeciwdziałający starzeniu program.

Czytając ją dowiesz się m.in.:

  • Jak poprawić pamięć, nastrój, możliwości koncentracji i zwiększyć zapas energii.

  • Jak zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera i innych form otępienia.

  • Co jeść, żeby przedłużyć sobie życie.

  • Jak zmniejszyć widoczne oznaki starzenia i sprawić, żeby skóra wyglądała piękniej i zdrowiej.

  • Czym wspomagać mózg po urazach, udarach, wyjściu z nałogu albo zatruciu.

  • Jak zwiększyć szanse na to, żeby żyć dłużej i wyglądać młodziej.

Wykorzystując strategie postępowania zdrowe dla mózgu, szczegółowo przedstawione w tym poradniku, możesz przechytrzyć geny i spowolnić proces starzenia 🙂

Bardzo mi się podobają powyższe porady, które już wdrożyłam w życie.

Serdecznie polecam obie pozycje 🙂

Marzena

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial