Zwycięzca może być tylko jeden

Zwycięzca może być tylko jeden

Rozpoczyna się rozgrywka, w której stawką jest przetrwanie, a areną obcy świat, gdzie przeciwnicy czyhają dosłownie wszędzie. Zwycięzca może być tylko jeden.

Wydawnictwo Jaguar

Brzmi ciekawie? Przeczytajcie zatem recenzje szesnastoletniej Zuzanny, a z pewnością skusicie się na tę pozycję książkową.  🙂 Zapraszamy:
 

Seria:

Data wydania: 15 maja

Tłumaczenie: Grzegorz Komerski

Wydawnictwo Jaguar

O książkach Tarana Matharu słyszałam już dawno, ale jakoś nigdy nie udało mi się za nie zabrać. Dlatego „Wybranego”, czyli pierwszą część nowej serii „Zawodnik”, musiałam już koniecznie przeczytać. I nie żałuję.

Cade Carter spędza całe dnie na rozmyślaniu o swojej przyszłości i próbach nie wpadania w konflikty. Wrobiony w przestępstwo – kradzież laptopów – znajduje się w ośrodku resocjalizacyjnym razem z innymi podobnymi do niego dzieciakami. Wszyscy razem zostają przeniesieni do nieznanego miejsca, w nieznanym czasie i stają się częścią kontrolowanej przez nieznane istoty gry, której stawką jest życie. Na czym ona polega i gdzie naprawdę się ona rozgrywa – to musicie już odkryć razem z bohaterami.

Pomysł autora na wytworzony świat jest bardzo ciekawy i rozbudowany. Tylko czekamy na poznanie kolejnej porcji sekretów tego tajemniczego miejsca. W świecie tym napotykamy prehistoryczne dinozaury, nieistniejące już cywilizacje, postacie z przeszłości – raj dla miłośników historii, takich jak Cade. Mimo, że otoczenie jest interesujące, lęk przed nieznanym ciągle towarzyszy bohaterom, którzy muszą przystosować się do życia w tak odmiennej rzeczywistości oraz uporać się z niebezpieczeństwami.

Historię tą czyta się bardzo lekko i błyskawicznie, jest to pozycja idealna na wolny weekend, kiedy chcemy się po prostu odstresować. Jednak szybkie tempo akcji ma też swoje mankamenty – przeleciałam przez książkę tak szybko, że nie zdążyłam się wystarczająco nacieszyć niektórymi scenami ani poznać bohaterów wystarczająco dobrze. Pocieszający jest fakt, że możemy spodziewać się kolejnych części tej serii, a razem z nimi więcej tych postaci i historycznych ciekawostek, które humanistyczne świry pokochają całym sercem.

Zuzanna

Książkę możecie zakupić na stronie Wydawnictwa Jaguar, które obfituje w wiele ciekawych pozycji książkowych,  głównie dla dzieci i młodzieży, choć i dla dorosłych odnajdziemy wiele interesujących książek. Wciągające i wartościowe opowieści, wysoka jakość tłumaczeń, bardzo ciekawa szata graficzna – to charakteryzuje książki znajdujące się na liście Wydawnictwa. Zdecydowanie polecamy i proponujemy zajrzeć na pozostałe nasze recenzje.

A cup of Lifestyle

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Znam to gdy książka tak szybko ucieka że nie mamy czasu się z nią w pełni nacieszyć i poznać. Ta propozycja jest ciekawa

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial