Gra jesiennych barw

Gra jesiennych barw

Jesień kojarzy mi się z melancholią, nostalgią, z odpoczynkiem, ze smutkiem i jednocześnie radością. Z zimnem na dworze i ciepłem kominkowym. Z zatopieniem się w dobrej książce. O żadnej porze roku książka tak nie smakuje, jak właśnie jesienią. To taka dziwna pora roku, pełna sprzeczności. Jesienny świat jest pełen barw a zarazem przygotowuje się na ich utratę, aby pogrążyć się w bieli i szarości. Uwielbiam kolory jesieni. Jestem jesienią.

Dzisiaj można powiedzieć, że zainspirowałam się dynią, a ściślej mówiąc jej kolorem. 😆 Ciepła barwa pomarańczowa powstaje z połączenia koloru żółtego oraz czerwonego i można powiedzieć, że barwa ta wydobywa z tych kolorów, to co najlepsze. Pomarańczowy słabiej niż czerwony przyciąga wzrok, choć bardzo od niego nie odbiega. Również posiada w sobie dużo energii. 

Pomarańczowy podobnie jak żółty ma w sobie sporą dawkę optymizmu, spontaniczności i zdecydowania, zachęca do działania i jest pełen dynamiki. Nie można go jednak używać hurtowo. Pomarańcz to kolor świeżości, można powiedzieć, że pobudza apetyt. Jednak jednocześnie, podobnie jak jesień ma swoją drugą naturę. Kojarzy się też z przemijaniem, podobnie jak spadające pomarańczowo – brązowe liście. 

Jakże się cieszę, że żyję na świecie, w którym istnieje październik! Jakież to byłoby okropne, gdyby natychmiast po wrześniu następował listopad! Lucy Maud Montgomery, „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Ze wszystkich miesięcy najmniej lubił listopad, bo to miesiąc kurczącego się dnia, niknącego światła i niepewności, która jak sierota błąka się między jesienią a zimą. John Verdon, „Wyliczanka”

Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Świetna stylizacja. Ja też mam taką kamizelkę i jest rewelacyjna. Do wielu ubrań pasuje 🙂 A co do żywych kolorów, to ja uwielbiam zakładać w czasie szarych, brzydkich dni coś kolorowego, aby poprawić sobie humor.
    Pozdrawiam

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial