Modowy relaks na zielono

Modowy relaks na zielono

Wszyscy wiemy, że nasz mózg funkcjonuje w rytm pewnych naturalnych cykli. Najbardziej znanym jest rytm dobowy tłumaczony istnieniem zegara biologicznego. Dzięki niemu nasz organizm wie, kiedy jest czas na sen, a kiedy na jedzenie.  Okazuje się jednak, że istnieje także szereg śróddobowych cykli wśród których znajduje się automatyczne odpoczywanie. Mózg działający cały czas na obrotach po prostu męczy się i  raz na jakiś czas, szczególnie w przypadku pracy umysłowej, niezbędne jest poświęcenie kilku minut na odpoczynek. Chwilowa przerwa pozwala naładować nam „baterie” całego organizmu, co w konsekwencji owocuje korzyścią poprzez lepsze skupienie na zadaniach, które musimy wykonać. Zmęczenie zdecydowanie nie idzie w parze z koncentracją.

Dlatego, dziś korzystając z pięknej majowej pogody, postanowiłam w czasie przerwy na lunch dotlenić swój organizm i zwiększyć poziom serotoniny tzw. „hormonu szczęścia”, spacerując po   pięknym, zielonym parku wokół zielonogórskich winorośli.

 

 

Dziś ubrana jestem tak jak najbardziej lubię czyli na luzie i casualowo. Mam na sobie wygodną czarną marynarkę z dżerseju od Maryley (jest to włoska firma,która wydaje kolekcje również dla bardzo drobnych i małych kobiet, co mnie niezwykle cieszy, ponieważ sama taka jestem) – bardzo ją lubię, ponieważ w ogóle nie krępuje ruchów, a w stylizacji jednak wygodę cenię sobie najbardziej, pod marynarką mam białą bluzkę firmy Mohito, dalej, spodnie z miękkiego materiału w stylu militarnym także firmy Maryley i z tej samej firmy czarne botki. Całości stylizacji dopełnia zielona z miękkiej ekologicznej skóry torba od  Medicine.

W tym sezonie bardzo polubiłam butelkową zieleń. Nie wiem czy to sprawiła teraźniejsza moda czy po prostu dojrzałam do tego koloru, ponieważ zauważyłam, że we wszystkich  moich  stylizacjach w ostatnim czasie znajduję zielony element garderoby. Cieszy mnie to, ponieważ, to rzeczywiście piękny i szlachetny kolor, jest symbolem spokoju i pasuje prawie każdej kobiecie, jest zarazem bardzo elegancki i ciepły. Można wykorzystać go do każdej stylizacji i każda wybrana przez nas opcja będzie podkreślać naszą urodę.

 Zieleń kojarzy się nam przede wszystkim z naturą i harmonią. Ludzie noszący ten kolor uważani są za optymistów . Zieleń ma niesamowitą gamę barw od najciemniejszych do najjaśniejszych, neonowych kolorów  i właśnie to najbardziej w nim lubię, możemy wybrać barwę w której najlepiej się czujemy i wyglądamy. Zieleń może być miętowa, morska, khaki, oliwkowa, szmaragdowa, pistacjowa, butelkowa, trawiasta, zgniła…. Jak sami widzimy jest tego sporo więc mamy duże pole do popisu.

Pewniakiem jest połączenie zielonego koloru i szarości oraz zieleni z  kolorem białym i czarnym. Tak jak ja zrobiłam to dziś  😆   Kolor zielony jest naprawdę kolorem twarzowym, a każda kobieta znajdzie  na pewno swój ulubiony odcień.

Kolor zielony jak wyczytałam wcześniej  jest  kolorem dnia, także drogie Panie zachęcam do zabawy w „zielone”, a z pewnością każda z Was znajdzie coś fajnego dla siebie na każdy dzień i na każdą okazję.

Myślę, że warto poeksperymentować z tym kolorem, tym bardziej, że jest on teraz taki na czasie 😆

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial