Efekt warsztatów świątecznych. Czy warto w nich brać udział?

Efekt warsztatów świątecznych. Czy warto w nich brać udział?

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy urządzamy generalne porządki, ganiamy za prezentami, wyszukujemy najlepsze i najsmaczniejsze przepisy kulinarne. Terminy do kosmetyczki i fryzjera są rezerwowane już nawet w okolicy lata. Tak jak my chcemy czuć się szczególnie pięknie w tych dniach, tak też warto pomyśleć o przystrojeniu naszych czterech kątów. Coraz częściej można zauważyć ozdoby świąteczne już od pierwszego dnia adwentu i nie tylko w sklepach. Tradycyjne ubieranie choinki w wigilijny dzień mam wrażenie, że poszło w niepamięć. Nie ma się czemu dziwić to jedne z najpiękniejszych świąt!

Ja w tym roku miałam okazję uczestniczyć w organizowanych w kwiaciarni Bajka warsztatach świątecznych. Agnieszka szefowa kwiaciarskiego królestwa wpadła na świetny pomysł i chętnych patrząc, że potrzeba było dwóch terminów – nie brakowało.

Pierwszą propozycją hand made był wianek bożonarodzeniowy. Zdecydowałam się wykonać wieniec na drzwi wejściowe, ale równie dobrze można zrobić wieniec adwentowy. Największy problem miałam ze zrobienie kokardy, na pocieszenie powiem, że nie ja jedna 🙂 Drugą ozdobą zrobioną przeze mnie był flower box. Kwiatowy kartonik mam wrażenie, że najmodniejszy od paru sezonów jako prezent wśród zakochanych, kojarzony z różnokolorowymi różami. Agnieszka pokazała nam inną odsłonę flower boxu. Powstała kompozycja świąteczna z wykorzystaniem gałązek świerku, jabłek, mandarynek, szyszek i kilku świeżych kwiatów przyozdobiona bombkami przyklejonymi gorącym klejem i piękną kokardą. Super pomysł na oryginalną świąteczną ozdobę mieszkania, albo prezent imieninowy dla jakiejś Ewy lub Adasia:)

Po trzech godzinach twórczych prac ręcznych byłam tak zrelaksowana jak po wizycie w SPA, a radość z samodzielnie wykonanych dekoracji największa.

Polecam wszystkim tego rodzaju spotkania, to był bardzo sympatycznie i owocnie spędzony czas.

Małgorzata

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial