Dlaczego maluję? Kilka ostatnich obrazów

Dlaczego maluję? Kilka ostatnich obrazów

Zawsze ciągnęło mnie do eksperymentowania z różnymi technikami malarskimi…. ale zajmowałam się czymś innym, podziwiając raz za razem innych, którzy odważyli się wykonać ten krok. Być może bałam się krytyki, złych słów, które spowodują, że jak szybko zacznę, tak szybko skończę. Błąd. Teraz uświadomiłam sobie, że nie robię tego dla dobrych słów, dla poklasku, robię to po to, aby sprawić sobie przyjemność, aby spędzić czas na swoich przyjemnościach, a malarstwo jest jedną z nich.  A dobre słowa, które docierają do mnie miło mi słyszeć, ale nie warunkują one mojego być albo nie być w malarstwie. Po prostu pojawiłam się i jestem, czy to z dobrymi czy złymi słowami z zewnątrz, jestem i zamierzam pozostać.  Choć z wykształcenia jestem filozofem, pracuję jako rzecznik prasowy, to uwielbiam ten czas, gdy chwytam za płótno i zagłębiam się w tworzenia obrazu.

A oto kila obrazów, które ostatnio stworzyłam:

Emocje. Obraz na płótnie ręcznie malowany akryl, rozm 60 x 80

Któregoś dnia postanowiłam zaszaleć z żywicą epoksydową i rezultatem tego szaleństwa są poniższe obrazy:

Pajęczyna myśli.
Obraz na płótnie ręcznie malowany.
Technika mieszana: akryl, żywica epoksydowa, żwirek.
Każdy z obrazów rozm 40 x 50.

A jeśli ktoś lubi mocne, nasycone barwy to przedstawiam Wam wyrazisty obraz na tablicy korkowej ? Przecież nie wszystkie obrazy muszą być na płótnie ?. Podkład na tablicy – akryl, do tego dodałam strukturę z kamyczków. Następnie pouring i wykończyłam obraz żywicą epoksydową ?  Nadmienię, że cieszę się, że jest już ciepło, a ja mogę tworzyć na świeżym powietrzu. Niestety praca z żywicą wymaga ogromnego zabezpieczenia się, więc należy stosować maski, okulary i rękawice. Ale końcowy efekt jest świetny.

Colurfull. Obraz abstrakcyjny na tablicy korkowej. Akryl, struktura kamyczki. Pokryty żywicą epoksydową. Rozm 80 x 50. Rama drewniana czerwona.

Poniżej przedstawię Wam jeszcze dwa obrazy, a raczej trzy 🙂 Jeden metodą szpachli, drugi pouringu.

Blue. Obraz rozm. 40 x 50. Ręcznie malowany, akryl. Zabezpieczenie werniks.
Między falami.
2 obrazy ręcznie malowane na płótnie. Akrylowe.
Każdy rozm 40 x 50.
Zabezpieczone werniksem.

Aneta

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial