Okrutny Książę i zły Król

Okrutny Książę i zły Król

Historia siedemnastoletniej dziewczyny, która została porwana do krainy elfów i będzie musiała poradzić sobie w niebezpiecznej krainie magii. Tak w ogromnym skrócie przedstawia się zapowiedź trylogii Holly Black. Holly Black to autorka książek fantasy dla młodzieży, która króluje na listach bestsellerów New York Timesa. Podobno prawa do ekranizacji kinowej Okrutnego księcia kupiła wytwórnia Universal Pictures.

Tymczasem zapraszamy Was na recenzję 16 – letniej Zuzanny. Co pisze o książkach?:

Cykl „Okrutny Książę” Holly Black opowiada historię przepełnioną intrygami, oszustwami i nagłymi zwrotami akcji. Nie pozwala nam odpocząć nawet na chwilę, co chwila obrzucając nas nowymi tajemnicami do rozwikłania.

Istoty zamieszkające Krainę Elfów są okrutne, bezwzględne, niewiarygodnie piękne, a do tego nie przepadają za ludźmi. Na własnej skórze doświadczają tego Jude i Taryn, dwie śmiertelne dziewczyny, porwane ze swojego świata i wychowane wśród elfów. Na każdym kroku są poniżane i traktowane ze wzgardą. Najgorszy z nich jest Cardan, najokrutniejszy z potomków Najwyższego Króla.

Największym marzeniem Jude jest pokazanie mu i innym elfom, że znaczy dużo więcej niż im się wydaje. Trenuje całymi dniami, aby zostać przyjęta wśród rycerzy króla. Wierzy, że dzięki temu nareszcie zagwarantuje sobie szacunek elfiego ludu. Gdy zbliża się koronacja dziewczyna nareszcie ma szansę osiągnąć swój cel. Jednak droga do tronu nie jest tak prosta jak mogłoby się wydawać, a korona i władza pożądana jest przez wielu. Jude jest w stanie poświęcić wiele, aby uratować swoje siostry przed chaosem jaki nadciąga nad elfowe dwory i uratować Królestwo.

Mimo, że akcja dzieje się całkiem szybko, przez niektóre fragmenty ciężko mi było przebrnąć z powodu bohaterów. Wykreowane przez autorkę postacie są tak irytujące, że parę razy miałam ochotę odłożyć te książki i już nigdy do nich nie wracać. Jednak z czasem przyzwyczaiłam się do tego i raczej śmiałam się z nich niż na nich gniewałam. Dużym plusem jest Kraina Elfów, bardzo tajemnicze i interesujące miejsce, w którym się po prostu zakochałam. Dlatego mimo wszystko polecam cykl „Okrutny Książę”, bo jest to miła lektura na zimowe wieczory.

Książki dostępne na stronie Wydawnictwa Jaguar – klik.

Zuzanna

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial