Czy romantyczna historia może być niebanalna?

Czy romantyczna historia może być niebanalna?

Czy romantyczna historia może być niebanalna? A i owszem. Wartka akcja, lekki styl, humor, ciekawe postacie,  interesująca fabuła i wciągająca historia od pierwszych stron. To wszystko możecie znaleźć w książce First last look” autorstwa Bianca Iosivoni. Znajdziemy tu mnóstwo  emocji, szczyptę namiętności i typową atmosferę akademicką.  Dzisiaj postanowimy zasiać w Was nutkę ciekawości. Nie chodzi przecież o to, aby dać Wam na talerzu całą historię, tylko o to, abyście poznali ją ze stron tej książki.

Czy można być zbyt przystojnym, za miłym, zbyt pomocnym, czy zdecydowanie zbyt zabawnym?

Czy istnieją idealni faceci?

Czy główna bohaterka może być twarda, czasem agresywna i twardo stać na ziemi?

Czy związek może zaistnieć przez pasmo nieporozumień?

Czy anielski On może być z diabelską ONA?

Dużo pytań, jedna odpowiedź -> First last look Bianki Iosivoni

Zapraszamy na recenzję Gosi:

First last look Bianki Iosivoni to niby lekki romantyczny młodzieżowy banał, ale czy aby na pewno ?

Już od pierwszych stron poznajemy główną bohaterkę Emery Lance. Młoda dziewczyna, początkująca studentka, zaczynająca kolejny etap życia wybiera uniwersytet jak najdalej od rodzinnych stron. Dlaczego tak daleko? Hm, akurat o przyczynie „ucieczki” i próbie „zamknięcia za sobą drzwi” sukcesywnie dowiadujemy się na kolejnych kartkach powieści. Pokój w akademiku zmuszona jest dzielić z Masonem, wyjątkowo denerwującym typem. Szczęśliwie albo i nie 🙂 ( sami doczytacie) Współlokator przyjaźni się z grupą wyjątkowo sympatycznych ludzi a wśród nich jest Dylan. Ja czytając o Dylanie poczułam wyjątkowy sentyment do tego chłopaka, bo jako niejedna nastolatka podkochiwałam się w latach dziewięćdziesiątych w najsłynniejszym Dylanie z Beverly Hills 90210 i tak naprawdę jego miałam przed oczami  🙂

Z każdą stroną, z ciekawością pochłaniałam kolejną stronę książki, zastanawiając się jak rozwinie się relacja Emery – Dylan. A nie była ona za szybka i zbyt intensywna, za to  rozwijała się w odpowiednim tempie, jak przystało na odpowiedni związek.

Tak sobie myślę, że człowiek, który został skrzywdzony odruchowo wytwarza wokół siebie pancerz ochronny. Ale ile tak jesteśmy w stanie wytrzymać bez bliskości drugiego człowieka? Momentami wydawało mi się, że wszystko idzie zgodnie z planem i jest to typowy młodzieżowy romans, a tymczasem wielokrotnie zostajemy zaskoczeni opisanymi przeżyciami bohaterów. W tej powieści nie ma infantylności, która często towarzyszy tego typu historią. Podsumowując: First last look jest początkiem ciekawie zapowiadającej się serii. Jeśli szukacie książki idealnej na majowe weekendy lub zbliżające się wakacje to sięgnijcie po tą niebanalną historię.

Gosia

„First last look” Bianca Iosivoni

Data wydania: 20 marca

Tłumaczenie: Joanna Słowikowska

Tytuł oryginału: Der letzte erste Blick

Liczba stron: 380

Wydawnictwo: Jaguar

Książkę możecie zakupić na stronie Wydawnictwa Jaguar, które obfituje w wiele ciekawych pozycji książkowych,  głównie dla dzieci i młodzieży, choć i dla dorosłych odnajdziemy wiele interesujących książek. Wciągające i wartościowe opowieści, wysoka jakość tłumaczeń, bardzo ciekawa szata graficzna – to charakteryzuje książki znajdujące się na liście Wydawnictwa. Zdecydowanie polecamy i proponujemy zajrzeć na pozostałe nasze recenzje.

A Cup of Lifestyle

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. To prawda ciezko jest napisać o miłości ale niebanalnie i na tyle wyjątkowo ze człowiek a nie chce oderwać się od ksiązki

  2. Zauważyłam, że Wydawnictwo Jaguar coraz częściej wydaje książki trafiające w mój czytelniczy gust ? Chyba się z nimi polubię ?

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial