„Początek” T. Matharu to świetny początek wciągającej serii z kategorii fantasy

„Początek” T. Matharu to świetny początek wciągającej serii z kategorii fantasy

Ta książka to zdecydowanie dobry wybór dla lubiących klimat książek Tolkiena. A, że rodzinnie, każdorazowo zasiadamy przed telewizorem, gdy tylko  usłyszymy zapowiedź Władcy Pierścienia czy Hobbita to z przyjemnością po przeczytaniu recenzji na stronie Wydawnictwa Jaguar córka zasiadła do przeczytania tej książki:

Imperium grozi niebezpieczeństwo. Żądne krwi hordy orków wypowiadają wojnę jego mieszkańcom. Dostrzegając zagrożenie, Elfy z północy zawiązują niełatwy sojusz z mieszkańcami Imperium. Nawet będące w sporze z ludźmi krasnoludy przyłączają się do walki. Trzy rasy łączą siły w wojnie z bezlitosnymi orkami.[Wydawnictwo Jaguar]

Taran Matharu

Seria:

Data wydania: październik 2015

Liczba stron: ok. 400

Kategoria: , ,

Zapraszam na recenzję 14-letniej Olimpii:

15 – letni chłopiec o imieniu Fletcher odkrywa przez przypadek swój dar: przywoływanie demonów. Był to bardzo rzadki dar. Co ciekawe demony stawały się najlepszymi towarzyszami zaklinaczy i tak było w przypadku Fletchera.  Po zbrodni, którą dokonał w swojej miejscowości  chłopiec musi uciec ukrywając swojego demona. Po drodze spotykają go wrogie oraz przyjazne niespodzianki. Jedynym miejscem, w którym odnalazł bezpieczne schronienie okazała się Akademia Vocanów, w której spotkał przepełnionego goryczą krasnoluda oraz księżniczkę elfów. O tym, czy okazali się jego przyjaciółmi nie zdradzę, bo to oznaczałoby zdradzenie fabuły. W Akademii Fletcher uczył się zaklęć, szermierki oraz demonologii, aby zawalczyć na froncie przeciw bezlitosnym istotą, jakimi byli orkowie. Przywódcą orków był, podobnie jak w Hobbicie Tolkiena, potężny ork albinos.

Czy Akademia Vocanów okazała się bezpiecznym miejscem dla Fletchera?

Czy może on zapomnieć o swojej zbrodnia?

Aby odpowiedzieć na te pytania warto przeczytać tą książkę.

Książka zawiera bogate słownictwo, czcionka sprawia, że łatwo i szybko ją się czyta. Ta książka to idealny wybór dla miłośników fantasy oraz książek przygodowych. Obfituje w zaskakujące wątki, wartką akcje, ciekawą fabułę i przemyślane zwroty akcji. A co ciekawe nic nie jest oczywiste, bo wszystko może się zdarzyć. To świetny wybór nie tylko na wakacje! Polecam.

Olimpia

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial