#seebloggers i Fotospacer – Łódzki spacer czterech kultur

#seebloggers i Fotospacer – Łódzki spacer czterech kultur

See Bloggers zapoczątkowałam łódzkim, trzygodzinnym spacerem czterech kultur zakończonym odsłonięciem rzeźby jednorożca na przystanku Piotrowska Centrum.

Niezawodność tenisówek, butelka wody, dobrze przygotowany Przewodnik opowiadający nam o zakątkach Łodzi i aparat fotograficzny  sprawiły, że spacer okazał się bardzo inspirujący i spełnił moje oczekiwania. Spacer czterech kultur pokazał w jaki sposób  zbudowany został pomost pomiędzy historią a teraźniejszością. Zanim jeszcze zaproszę Was na fotorelację to wspomnę o samym przedsięwzięciu See Bloggers. 

See Bloggers – to największy festiwal dla influencerów w Polsce. W 2019 roku wydarzenie odbywało się w Łodzi. Misja? To edukacja uczestników oraz integracja środowiska influencerów i biznesu. Nadchodząca, siódma edycja to 2500 uczestników, szereg kreatywnych warsztatów, paneli dyskusyjnych, prelekcji, przestrzeni otwartych zagospodarowanych przez Partnerów festiwalu, a wszystko podzielone na 13 stref tematycznych.

Gdybym podsumowała to wydarzenie jednym stwierdzeniem: DZIAŁO SIĘ! to nie rozminęłabym się z prawdą,  aczkolwiek postanowiłam rozłożyć moją relację na dwa odrębne wpisy i co nieco Wam przybliżyć to wydarzenie. Jechałam z mieszanymi uczuciami, które z czasem tak się wymieszały, że powstało coś bardzo smacznego w mojej głowie, z czego jestem zadowolona. Jak każdy pierwszak na takim wydarzeniu czułam się niekomfortowo, bo nikogo nie znałam. Błąd! Zaraz znalazłam mnóstwo osób z taką samą pasją, motywami, podobnymi odczuciami i głową pełną pomysłów. Mnóstwo inspiracji, ciekawostek, czasem zaskoczenia, a czasem utwierdzenia się w swoim przekonaniu – to wszystko miało miejsce. To wszystko miałam na wyciągnięcie ręki i po to sięgnęłam. Jeśli zatem zastanawiacie się czy za rok zmierzyć się z tym wydarzeniem, to po prostu zgłoście się, bo warto.

Fototospacer…..

Ogromne wrażenie wywarła na mnie mozaika ze szkła na kamienicy przy ulicy Piotrowskiej 3.  Nie tylko wykonanie tego dzieła przez Joanne Rajkowską zachwyciło mnie, ale stojąca za nim inspiracja. Otóż inspiracją do tego projektu był rak oka jej córki Róży. Artystka tłumaczyła, że chciała, żeby pomyślano o architekturze jak o siatkówce oka. Sami ZOBACZCIE….. niektórzy niestety nie mogą tego zrobić.

Przy Piotrkowskiej…

Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. O Łodzi słyszałam wiele, dopiero niedawno postanowiłam odwiedzić miasto. Zrobilo na mnie duże wrażenie. Nie wiedziała co o nim myśleć przed wycieczką. Z jednej strony słyszałam bardzo wiele negatywnych informacji. Że niby jest brudno oraz nieprzyjemnie. Że sporo meneli. Z drugiej strony patrzyłam na zdjęcia w sieci, które pokazywały zupełnie inną Łódź.

    Na miejscu spotkałam jednak świetne, klimatyczne oraz industrialne miasto. Myślę, ze wrócę tam ponownie.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial