Nowy świat…. Co jest prawdą a co iluzją?

Nowy świat…. Co jest prawdą a co iluzją?

Jeżeli lubicie postapokaliptyczne książki to „Nowy Świat” Ałbeny Grabowskiej jest godny Waszej uwagi. Mimo, że jest to młodzieżówka, każdy powinien znaleźć w tej opowieści coś dla siebie.

W świecie dotkniętym buntem maszyn wyraźnie widać podział ludności. Część, zupełnie nieświadoma apokalipsy, która dotknęła świat, żyje spokojnie na Wyżynie – wygenerowanej iluzorycznej krainie. Reszta ocalałych może tylko jej mieszkańcom pozazdrościć. Większość nie miała tyle szczęścia lub po prostu nie byli na tyle bogaci, aby wykupić sobie tam miejsce. Mieszkańcy niższej warstwy posilają się skompresowaną żywnością, marzą o dostaniu się na Wyżynę i ciężko pracują, aby uprzywilejowanym obywatelom żyło się lepiej.

Sky, Estra i Maroon to trójka przyjaciół o niezwykłych umiejętnościach, wywołanych eksperymentami genetycznymi. Codziennie starają utrzymać się nawzajem przy życiu i nie dać się złapać ludziom, którzy mogliby z powrotem poddać ich badaniom, gdy okazuje się, że pozornie spokojne życie tej paczki również jest iluzją. Wplątani w skandal Wyżyny, skąd została porwana córka Prezydenta, muszą odnaleźć zaginioną dziewczynę. Niestety w tak podzielonym świecie nie wiadomo już komu można zaufać, gdzie szukać pomocy i co jest prawdą.

„Nowy Świat” zaciekawił mnie niezmiernie. Zwroty akcji przyprawiały czasem o zawrót głowy, ale też wzbudzały jeszcze większą ciekawość i tylko czekałam, aby poznać dalsze losy bohaterów.

Ałbena Grabowska
Nowy Świat
Wydawnictwo Jaguar
Data wydania: 23 maja
Liczba stron: 380
Kategoria:

Wyjątkowa opowieść o przyjaźni trójki nastolatków w czasie apokalipsy. Autorka wykorzystuje swoją naukową wiedzę z zakresu neurologii i fascynująco wplata w fabułę informacje o tajemnicach ludzkiego mózgu.

Wydawnictwo Jaguar

Wspomnę jeszcze, że 25 maja w Warszawie odbyły się targi książki podczas których można było zamienić kilka słów z  ulubionymi autorami książek. Targi książki – najpiękniejsze miejsce na świecie dla kogoś takiego ja! Książki, książki i jeszcze więcej książek! A co najważniejsze – ludzie którzy te książki pisali. Wszystko co kocham zebrane w jednym miejscu. Podczas tego cudownego eventu miałam okazję spotkać autorkę „Nowego Świata”, Ałbenę Grabowską.

Zuzanna

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Eksperymenty genetyczne… Dawno nie czytałam książki, oscylującej wokół tego tematu. Chętnie kiedyś poznam tę historię 🙂

  2. Brzmi bardzo ciekawie. Tez chciałabym znaleźć się na targach książki….niestety nie mogłam. Zazdroszczę.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial