W trosce o nasze zdrowie

W trosce o nasze zdrowie

Jak skutecznie chronić się przed chorobami? O własnym zdrowiu możesz zadecydować sam! Poznaj 6 najważniejszych zasad, których przestrzeganie pomoże Ci zachować zdrowie na długie lata.

Zasada nr 1.: Zdrowa i zbilansowana dieta;

Zasada 2.: Aktywność fizyczna;

Zasada nr 3.: Rezygnacja lub przynajmniej ograniczenie używek;

Zasada nr 4.: Minimalizacja stresu

Zasada nr 5.: Regularne badania profilaktyczna;

Zasada nr.6 : Zdrowy sen

Chciałabym dziś skupić się na zasadzie nr. 2 czyli aktywności fizycznej.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że w nowej piramidzie żywienia zaproponowanej przez Instytut Żywności i Żywienia swoje miejsce znalazł również ruch! Co więcej, umieszczono go na samym dole piramidy, nadając mu tym sposobem szczególnego znaczenia. Nie tylko to co jemy, ale również to, czy jesteśmy aktywni fizycznie warunkuje bowiem stan naszego zdrowia. Twórcy nowej piramidy uznali, że warto o tym przypomnieć. Zmienili nawet samą nazwę piramidy. Obecnie jest ona piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

Systematyczna aktywność fizyczna ma bardzo pozytywny wpływ na każdy z układów organizmu. Wysiłek fizyczny przyspiesza wzrost u dzieci, wspomaga również prawidłową mineralizację kości. Sprawia, że stają się one mocniejsze i mniej podatne na urazy. Ponadto ćwiczenia ruchowe uelastyczniają stawy i więzadła, poprawiając ich ruchomość oraz wzmacniają mięśnie. Dobrze dobrane ćwiczenia fizyczne pozwalają też skorygować wady postawy i zapobiegają powstawaniu nowych.

Pod wpływem ruchu korzystne zmiany zachodzą również w obrębie układu krwionośnego i oddechowego. Zwalnia spoczynkowa częstość skurczów serca (tętno), a ciśnienie krwi obniża się. Zwiększa się też całkowita (życiowa) pojemność płuc, co jest efektem wzmocnienia mięśni oddechowych oraz poprawy ruchomości klatki piersiowej. Systematyczny wysiłek fizyczny chroni ponadto układ nerwowy i poprawia koordynację nerwowo-mięśniową. Ruchy osób regularnie uprawiających sport są dużo bardziej precyzyjne i zharmonizowane. Udowodniono również, że regularna aktywność fizyczna pobudza układ immunologiczny do wzmożonej pracy, innymi słowy wzmacnia naszą odporność.

W aktywności fizycznej wcale nie chodzi o jakieś forsowne ćwiczenia. Aby zachować zdrowie, wystarczy już 30-minutowy, umiarkowany wysiłek fizyczny. Najlepiej wybrać aktywność, którą lubimy – spacer, basen, siłownię, jazdę na rowerze, bieganie czy jazdę na rolkach. Tym sposobem ruch stanie się dla nas jednocześnie doskonałą formą odpoczynku.

W Zielonej Górze znajduje się dużo miejsc gdzie można uprawiać sport. Jednym z takich jest  klub Funfit II, gdzie znajduje się siłownia, fitness, a także sauna. Znaleźć tu można świetnych trenerów którzy zajmą się nami kompleksowo. To znaczy redukcją  i budowaniem naszej masy ciała oraz poprawą parametrów zdrowotnych w oparciu o autorskie programy treningowe.

W ogóle treningi mają dostarczać mnóstwo pozytywnych emocji oraz być dopasowane do potrzeb klientów. Jedno i drugie w bezpośredni sposób wpływa na wynik i przekłada się na długotrwały sukces.

Funfit II to nie tylko sieć klubów fitness. To miejsce, w którym osiągasz cele, zdobywasz kolejne wyżyny swoich umiejętności, poznajesz ludzi i spędzasz efektywnie czas wolny.

Sieć klubów znajduje się w Zielonej Górze przy ul.:

– Makowej 14,

– Wrocławskiej 17,

– Sulechowskiej 41,

– Moniuszki 16,

– Zjednoczenia 102.

Zachęcam do skorzystania z oferty.  Ja już tam jestem..

 Marzena 🙂

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial