Od kleptomani do przyjaźni – historia trzech dziewczyn

Od kleptomani do przyjaźni – historia trzech dziewczyn

Dzisiaj mamy dla Was kolejną pozycję książkową dla młodzieży:

Trinkets

Autor:
Kirsten Smith

Kirsten Smith autorka scenariuszy – między innymi do filmów „Zakochana złośnica”, „Legalna blondynka”, „Króliczek” oraz „Ella zaklęta”, autorka powieści „The Geography of Girlhood”, tym razem  zabiera nas w świat grupy anonimowych kleptomanów. Książkę możecie dostać na stronie:

Wydawnictwa Jaguar – klik

Tymczasem zapraszamy Was na recenzję Zuzanny:

Co może łączyć trzy dziewczyny, które na pierwszy rzut oka są z kompletnie innych światów? Tego dowiadujemy się w „Trinkets” autorki Kirsten Smith. Mamy do czynienia z Tabithą – popularną uczennicą, posiadającą równie popularnego chłopaka; Elodie – nową dziewczyną w szkole, która, jak to zazwyczaj nowe dziewczyny mają w zwyczaju, jest kompletnie niezauważalna oraz Moe – twardzielką, która wielu osobom wydaje się niebezpieczna.

Ich drogi przecinają się na… spotkaniach grupy anonimowych kleptomanów. Jednak terapia nie przynosi oczekiwanych skutków, a dziewczyny nareszcie mają komu chwalić się swoim ukradzionymi fantami. Z czasem jednak, oprócz partnerek w zbrodni, bohaterki zyskują coś ważniejszego niż kolejne nielegalnie uzyskane zdobycze – przyjaciółki na dobre i na złe.

Trinkets czyta się łatwo i bardzo szybko. Niestety, mimo że sam pomysł na fabułę jest całkiem ciekawy, to nie został on odpowiednio wykorzystany. Kleptomania zostaje odsunięta na drugi plan i dostajemy trójkę zagubionych dziewczyn, każda z innym rodzinnym problem, każda nie do końca wie z kim chciałaby się ostatecznie zaprzyjaźnić i… to tyle. Nie była to historia zła, jednak na pewno nie zostanie w mojej pamięci na dłużej. Pozycję tę zaliczam do tzw. „odmóżdżaczy” – podczas lektury nie wykonałam żadnego większego wysiłku intelektualnego. Ale pamiętajmy, że takie książki też są nam czasem potrzebne, szczególnie w tak letnie, gorące dni jak te, z jakimi teraz się spotykamy.

(Jeżeli jednak komuś Trinkets bardziej przypadnie do gustu, to na Netflixie znajduje się serial na podstawie książki, pod tym samym tytułem.)

Zuzanna

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. O proszę, a właśnie szukam nowego serialu na netflixie. Choć generalnie wolę takie trochę w innym stylu, fantasy lub kryminały. Z takich młodzieżowych seriali to jedynie podobało mi się Sex education. Oglądałaś?

    1. Taak, obejrzałam Sex Education! Przyjemny, śmieszny serial. Nie słyszałam nic o powstaniu drugiego sezonu, ale mam wielką nadzieję, że się pojawi.

  2. Bardzo podoba mi się motto książki. I cieszę się, że wpadłam na Twoją recenzję, bo właśnie widziałam zwiastun na netflixie i nie widziałam w tym filmie wartości.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial