Kiedy chcesz się poddać pomyśl o tych, którzy pragną to zobaczyć

Kiedy chcesz się poddać pomyśl o tych, którzy pragną to zobaczyć

W życiu nie chodzi o to, aby działać wbrew sobie, aby poruszać się po ścieżkach swojej egzystencji niezgodnie ze swoją naturą, w życiu chodzi o to, aby podejmując wszelkie działania być w zgodzie z samym sobą. I choć czasem przeciwności losu próbują zniszczyć to nad czym codziennie pracujemy, o czym marzymy i co wytrwale pielęgnujemy, to za nic w świecie nie można się poddawać tym przeciwnością. A gdy jednak otrzesz się o porażkę, to pomyśl, że w każdej porażce odnajdziesz naukę i doświadczenie, które pomogą Ci w drodze do sukcesu. Niestety często jest tak, że im więcej porażek w danym zakresie, tym bardziej tracimy wiarę w to, że w końcu osiągniemy sukces na tym gruncie. I wtedy właśnie dobrze jest pomyśleć nad tym, ile pracy włożyliśmy, aby osiągnąć każdy kolejny krok, ile potu zostało wylane, abyśmy stali, gdzie obecnie stoimy, a jeśli chcemy się poddać, to pomyślmy o tych wszystkich ludziach, którzy z uśmiechem na twarzy czekają na to, aby tą porażkę zobaczyć.

Bądź takim rodzajem człowieka, że gdy Twoja stopa dotyka podłogi, gdy rano wstajesz, diabeł w piekle mówi „Ooo kurwa, wstał…”
Dwayne Johnson

Myśl optymistycznie

Zawsze trzeba być dobrej myśli i wierzyć, że w końcu się uda, bo myśli ściągają rzeczywistość. Bo najpierw powstaje myśl, do której dążymy, a jeśli ta myśl jest pesymistyczna, to dążymy właśnie do tego pesymizmu. Jeśli zatem sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz również masz rację. Każde wielkie osiągnięcie zaczyna się decyzją by spróbować.  Pamiętaj, że jeśli stanie na twojej drodze problem, to on sam nie jest w sobie problemem, to twoje podejście do niego jest w tym względzie najistotniejsze.

Kształtuj w sobie nawyki

Stań się osobą niezłomną, która nie liczy na ładną pogodę, by wyjść biegać, nie liczy na to, że mąż zabierze auto i nie będzie mogła dojechać na zajęcia z fitness, nie liczy na to, że waga się zepsuje, a wszelki nadmiar kilogramów zarzuci braku możliwości kontroli. Zacznij kształtować w sobie nawyki i bądź im wierny(a). Wytrwałość to jedna z najbardziej istotnych cech, która sprzyja sukcesowi. Dyscyplina, cierpliwość, konsekwencja – to cechy sprzyjające temu, że tak łatwo nie poddasz się w osiągnięciu cel

Nie odkładaj na jutro

Nawet jeśli ci się nie chce, nie odkładaj tego na jutro. Zrób choć trochę, choć połowę, choć cokolwiek. Następnego dnia będziesz miał mniej. Odkładanie powoduję stertę, która gromadzi się z dnia na dzień.. to tak jak z prasowaniem. Powiesz… „kiedyś to zrobię”, ja powiem…..

„Kiedyś”, to choroba, która każe nam zabrać wszystkie nasze marzenia do grobu.
Timothy Ferriss

Przyglądnij się każdemu człowiekowi z osobna, zastanów się nad ludzkością; nie ma człowieka, którego życie nie miałoby na widoku jutra. Co w tym złego? – pytasz. Nieskończenie wiele. Ludzie bowiem nie żyją, lecz dopiero mają żyć. Wszystko odwlekają. Choćbyśmy się nawet wysilali, to i tak życie nas wyprzedzi: teraz zwlekamy, życie przechodzi obok nas, jakby czyje inne, i choć kończy się w ostatnim dniu, to codziennie mija. Seneka

Hartuj w sobie „moc”

Bo ją masz. I tylko od ciebie zależy, czy ją utrzymasz czy pozwolisz jej ulecieć.

Głupcze, na co tak narzekasz i czego się boisz? Gdziekolwiek spojrzysz, widać kres wszelkiego zła. Widzisz to urwisko nad ziejącą otchłanią? Ono prowadzi ku wolności. Widzisz tę powódź, tę rzekę, tę studnię? Mieszka w nich wolność. Widzisz to nędzne, uschnięte, karłowate drzewo? Z każdej jego gałęzi zwisa wolność. Twoja szyja, twoje gardło i serce – wszystko to drogi ucieczki z niewoli. (…) Szukasz drogi na wolność? Znajdziesz ją w każdej żyle swego ciała. Seneka

Poddający się – nigdy nie wygrywa, a wygrywający – nigdy się nie poddaje.
Napoleon Hill

Miłego dnia. Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Hehe dobry tekst! Gdy brak mi motywacji, to faktycznie myślę o tych, których ucieszyłaby moja porażka. Na szczęście nie ma ich zbyt wielu, wolę otaczać się pozytywnie nastawionymi osobami. Pozdrawiam, Kasia.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial