Sądzisz, że potrzebujesz dobrej kanapy, aby poleniuchować?

Sądzisz, że potrzebujesz dobrej kanapy, aby poleniuchować?

Jeśli nie masz problemów ze snem, permanentnego zmęczenia, spadku koncentracji, nie jesteś przygnębiona (y), czy też nie masz częstych zachwiań nastroju, a także nie chcesz izolować się od otoczenia, a mimo wszystko nic Ci się nie chce, brak ci motywacji to wierz mi, że to nie jest depresja, a dotknęło Cię wielkie, bezczelne, obrzydliwe LENISTWO.

 

Sadzimy, że abyśmy byli szczęśliwi potrzebujemy dobrej kanapy. Kanapy, która pomoże nam żyć wygodnie, spokojnie, całkiem bezpiecznie. {…} Kanapa – szczęście jest prawdopodobnie cichym paraliżem, który może nas zniszczyć najbardziej, bo po trochu, nie zdając sobie z tego sprawy, stajemy się ospali, ogłupiali, otumanieni, podczas gdy inni, może bardziej żywi – ale nie lepsi – decydują o naszej przyszłości. Papież Franciszek.
 

Kiedy dopada mnie lenistwo, czyli myśl….ech….nic mi się nie chce….. a do tego zganiam to na pogodę…..wtedy właśnie zaczynam działać, aby nie pogłębić się w tej otchłani. Bo z każdym dniem może być gorzej.

Jak sobie  poradzić z lenistwem…………

zwłaszcza wtedy, gdy na zewnątrz jest szaro, ponuro, deszczowo, a my ziewamy jak koń pod gospodą?

Warto wtedy przede wszystkim pomyśleć o zmianie swojego życia, trybu życia. Bo lenistwo porusza się wolno, ale życie płynie nam szybko i szkoda je marnować.

Leniuchowe pomagacze:

Znajdź pasje

Zacznij zajmować się czymś, co sprawia ci przyjemność, o czym wcześniej myślałeś(aś) aby zacząć, ale nie znalazłaś(eś) na to chęci, ochoty, czasu. Odkryj swoją pasję. Czas wielki. Każda praca jaką włożysz w określone przedsięwzięcie owocuje efektami, czy to małymi, czy dużymi. Rób to dla siebie, z poczuciem tego, że pomagasz swojemu szczęściu. Nie zrażaj się porażkami. One są wpisane w każde działanie. Oczywiście to nie ma być tak, że po przeczytaniu tych kilku zdań na siłę zaczniesz szukać swojej pasji. Wystarczy, że pomyślisz, co chcesz robić, co lubisz robić, co byś zrobił(a,) gdyby dano Ci do dyspozycji 3 dni całkowitego spokoju, tylko ty i czas.

Zadbaj o swoją kondycję fizyczną 

Nie musisz codziennie uprawiać sportu, katować się w siłowni. Znajdź coś co lubisz, nawet może być to dwudziestu minutowy spacer. Jeśli będziesz ćwiczyć, tym więcej energii zyskasz. Połącz swoją aktywność z odpowiednią dietą, która przede wszystkim powinna być  zróżnicowana i bogata w witaminy oraz minerały. Zwiększ ilość witamin z grupy B oraz magnezu. Odpowiedni magnez z wit. B6 kup w aptece pytając farmaceuty. Ja łykam Maglek B6 [(magnez mleczan 500 mg (51 MG MG2+), pirydoksyny chlorowodorek (wit B6) 5 mg].

Pozytywne nastawienie mimo focha na świat

Grunt to pozytywne nastawienie do świata, do samego siebie i do ludzi. Wiem, że może wkurzać Cię otoczenie, ludzie, polityka, ale nie pozwól, aby determinowało to twoje spojrzenie na całość, którą doświadczasz. Ja w prosty sposób ograniczam do „minimum koniecznego” spotkania z  ludźmi, którzy mają na mnie negatywny wpływ, którzy denerwują mnie, starają się pomniejszyć mój optymizm. Jeśli będziesz otaczać się pozytywnymi osobami, twoja motywacja będzie większa, a wtedy też łatwiej będzie ci pozbyć się lenistwa.

W większości przypadków trudności ludzkie są córkami lenistwa. Andrew Jonhson

Wiecie czym jest platoniczna miłość do wszelkiego działania? Właśnie lenistwem. Wiecie z czego wynika mnóstwo porażek, właśnie z lenistwa, bo nie zrobiliśmy tego, co trzeba było zrobić. Wiecie czym jest lenistwo? Oznaką słabości. Czasami lenistwo jest sposobem walki z czymś, czego się boimy lub po prostu nie lubimy. A w konsekwencji odkładamy to na później i później. W lenistwie można ugrzęznąć jak w gównie, bo cokolwiek masz do zrobienia, jak już poczujesz smak lenistwa, to zatapiasz się w jego śmierdzącej konsystencji. 

 Możesz to zrobić!

Twoje myślenie determinuje twoje działanie. Gdy napotkasz na przeszkodę w działaniu, podejmij działanie, zwalcz ją, nie pozwól, aby Cię zatrzymała. Pamiętaj, że podstawą wszelkich sukcesów jest odpowiednia motywacja. Jeśli ją masz to działaj, choć jak wiadomo podjęcie działania jest najtrudniejszym momentem. Ale kto powiedział, że  życie jest łatwe? Nawet lenistwo jest trudne, w tym znaczeniu, że ciężko z niego wyjść. Lenistwo bowiem prowadzi do autodestrukcji.

Nagradzaj się za sukcesy

Bądź jak dziecko w tym względzie. Za sukces trzeba się nagrodzić, bo będzie on smakował lepiej i motywował do dalszego działania.

A teraz oderwij się od komputera, wstań i zrób coś dla siebie. Acha…. jeszcze jedno, jeśli jesteś bardzo aktywna osobą możesz pozwolić sobie na odrobinę leniuchowania….ba nawet musisz.

 

Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial