Spacer po Dreźnie

Spacer po Dreźnie

Klimatyczne uliczki, przepiękne budowle, dawna elektorska i królewska rezydencja oraz stolica Saksonii, a dzisiejsza stolica kraju związkowego Saksonia, leżące nad Łebą, przepiękne miasto, zwane „Florencją nad Łebą” – Drezno i dzisiaj o nim mowa. Dzisiejszy wygląd miasto zawdzięcza Augustowi Mocnemu, będącemu elektorem Saksonii i królem Polski oraz jego synowi Fryderykowi Augustowi II. Choć podczas wojny miasto zostało zniszczone i unicestwione zostało 35 tys. ludzkich istnień to odradza się ono jak „Feniks  popiołów” z roku na rok, coraz piękniejsze i okazalsze, odzyskuje nowe oblicze. Do moich najbardziej ulubionych miejsc w Dreźnie należy Zwinger, który właśnie powstał w czasie augustowskim. Zwinger to przepiękna barokowa budowla, która stała się symbolem tego miasta. Nie sposób się w niej nie zakochać. 

Włoska wioska, plac teatralny, budowa Jerzego, długi pasaż, stajnie nadworskie…….naprawdę jest co zwiedzać. 

Poniżej Orszak książąt o długości 102 m. Ten fryz upamiętniony jest na prawie 24 tys. płytkach ceramicznych z miśnieńskiej porcelany, a uwiecznione są na nim postacie 35 margrabiów, książąt, elektorów i królów. Przedstawiają 800 – letnią historię dynastii Wettinów. 

Spacerując po mieście zatapiamy się w jego historii. 

Zwiedzając Drezno nie możemy zapomnieć również o nowym mieście do którego przechodzimy przez most na drugą stronę, a u wrót nowego miasta stoi „Złoty jeździec”, który jest symbolem Nowego Miasta i przedstawia on Augusta Mocnego jako wodza w antycznej zbroi. 

Aneta

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Drezno jest przepiękne! A na zdjęciach tutaj, wygląda równie niesamowicie co na żywo! I zgadzam się z poprzednim komentarzem, że buty, chustka, idealnie dopasowane! 😀

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial