„Najlepszy kolor na świecie to taki, który dobrze na Tobie wygląda” Coco Chanel

„Najlepszy kolor na świecie to taki, który dobrze na Tobie wygląda” Coco Chanel

Z tym cytatem wprost nie sposób się nie zgodzić. I z tej prostej przyczyny uwielbiam granat, bo dobrze się z nim czuję i dobrze koresponduje z moim typem urody. Granat idealnie pasuje do bieli i tę wersję najczęściej wybieram, ale  tym razem postanowiłam połączyć go z pudrowym różem w postaci butów i kapelusza.

W modzie najpiękniejsze jest to, że możemy nią się bawić odkrywając w sobie różne oblicza. Wystarczy założyć kapelusz, aby zmienić nieco swój wygląd, np. dodać mu tajemniczości.   Przede wszystkim….

Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok. Coco Chanel

„Niezależny, indywidualny styl, w przeciwieństwie do dobrego gustu, jest bardzo inspirujący”. – Diana Vreeland

Aby dobrze się czuć z samym sobą, niewątpliwie najpierw należy określić swój styl. To też nie znaczy, że należy się zawsze bezwzględnie go trzymać, że nie warto od czasu do czasu poeksperymentować. Warto.

„Moda przemija, styl pozostaje”. – Yves Saint Laurent

Warto też zrobić sobie „analizę stylu”. Zanim jednak ją zrobimy musimy pamiętać, że styl zakorzeniony jest w naszej osobowości i powinien określać cechy naszego charakteru. Nie powinniśmy ślepo gnać za obecnymi trendami, ale wyciągnąć z nich to, co wpisuje się w nasz styl.

„Moda to to, co cztery razy do roku oferują ci projektanci. Styl to coś, co wybierasz sama”. – Lauren Hutton.

W praktyce: Definiujemy własny styl. Po pierwsze wyciągamy wszystkie rzeczy z szafy, po drugie wyrzucamy te, które zdecydowanie nie będziemy nosić, bo np. są zniszczone, za małe, czy za duże, te w których źle się czujemy i te które nie pasują do naszej sylwetki. Po trzecie wybieramy ubrania i łączymy je ze sobą w formie stylizacji (wybór zestawu na każdą okazję) – robimy sobie w nich zdjęcia. Zdjęcia pomagają nam uchwycić mankamenty, wskazując np. na błędy w doborze kolorów, czy w doborze fasonów do naszej sylwetki. Robimy listę zakupów rzeczy POTRZEBNYCH, tych, które do siebie pasują, aby nie tworzyć chaosu w szafie. Organizacja szafy jest niezbędna na drodze poszukiwania swojego stylu. Jest wręcz konieczna. Idąc na zakupy wykorzystujmy wyprzedaże jedynie w celu uzupełnienia braków w szafie, które są na naszej liście „rzeczy do kupienia”. Wybieramy ubrania wyłącznie dobrej jakości, aby dłużej nam posłużyły.

„Styl to sposób na zamanifestowanie tego, kim jesteś, bez konieczności mówienia”

Świadomość siebie, swojego ciała i stylu, jaki wybierzemy ma nam pomóc wyrażać naszą osobowość.

„Styl – każdy kto go ma, posiada coś niezwykle ważnego: oryginalność”. – Diana Vreeland

Pamiętajcie, nie dla innych się ubieracie, a dla siebie. Dla swojego komfortu. Ważne jest, abyście dobrze czuli się w tym, co wybierzecie.  Modą warto się bawić i ma ona sprawiać nam radość, a nie ograniczać, czy też sprawiać, że ślepo gnamy za nią, bez chwili refleksji. To, że każdy z nas jest inny jest tylko naszą zaletą.

„Bycie trendy to ostatni etap przed byciem tandetnym” – Karl Lagerfeld

Określenie własnego stylu ma nam pomóc w codziennym życiu. Znając dobrze swoje upodobania, preferencje, nie ulegniemy pokusie kupienia czegoś, czego nie będziemy później nosić i zawiśnie w naszej szafie jako kolejna niepotrzebna rzecz. Styl, to też sposób mówienia, chodzenia, życia itd. to zespół cech przyporządkowany do danego człowieka. Dlatego też wiele cech musi ze sobą współgrać, aby jednoznacznie określić dany styl. Problem pojawia się wtedy, gdy elementy ze sobą nie współgrają.

Poszukując własnego stylu warto przyjrzeć się również innym stylom i poszukać inspiracji w zakresie ich łączenia.

Jeśli po drodze zagubicie się, czy to w modzie, czy to w życiu zachęcam Was do zaglądnięcia w bardzo inspirujący cytat Coco Chanel:

Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.

A na koniec dodam odrobinę uśmiechu:

„Zawsze ubieraj się tak, jakbyś szła na spotkanie ze swoim największym wrogiem”. – Kimora Lee Simmons, modelka i projektantka

sukienka: Reserved

torebka: Wittchen

buty: Belle Women

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial