Nakrycie głowy doda nam szyku i urody, ale przede wszystkim zatrzyma 70% ciepła

Nakrycie głowy doda nam szyku i urody, ale przede wszystkim zatrzyma 70% ciepła

Noszenie czapki to dla ciebie przykra konieczność? Wydaje ci się, że w każdej wyglądasz źle? Być może trudność sprawia ci wybranie tej właściwej, dopasowanej do kształtu twojej twarzy.

Myślę, że kobiety nie bardzo lubią nosić czapki, głównie z tego powodu, że mogą psuć fryzury. Ale kiedy przychodzi jesień, a po niej zima, nakrycie głowy to przecież konieczność, ponieważ to właśnie przez nią uchodzi aż 70% ciepła.

Odpowiednio dobrana czapka doda każdej kobiecie uroku i będzie doskonale chronić przed chłodem. Pamiętajmy, że nakrycie głowy ma również dekoracyjny aspekt i stylizacyjny charakter. Dzięki czapce czy kapeluszowi można nawet nadać optycznie odpowiedni kształt głowy i naprawdę wyglądać korzystnie.

Jak wyglądać modnie i dobrze czuć się w czapce?

Przed dokonaniem zakupu zachęcam zawsze do przymierzenia zawsze kilku modeli, aby dobrać ten najwłaściwszy.

Ważny jest przede wszystkim fason i rodzaj czapki, którą to dobieramy do owalu twarzy i figury, następnie należy zwrócić uwagę na kolorystykę, która powinna kontrastować z odcieniem cery i włosów oraz należy dobrać do płaszcza czy kurtki odpowiednią fakturę i wzór.

Różnorodność jest zawsze modna, czy są to wełniane czapki czy są w klimacie folkowym, toczki czapki z daszkiem z pomponem, pilotki, kaszkiety czy też typu oversize, zawsze będą modne. Mamy więc w czym wybierać 🙂

Chciałabym zaprezentować kilka rad na które powinnyśmy zwrócić uwagę przy wyborze nakrycia głowy:

  1. Twarz trókątna czyli: szerokie czoło, wąski podbródek, słabo zaznaczona linia żuchwy – do tego typu twarzy pasują kapelusze z rondem opadającym na twarz, nakrycia z daszkiem, dopasowane czapki z dzieniny i z pomponem oraz czapki typu beanie. Chodzi o to, aby ukryć szerokie czoło.

  2. Twarz w kształcie serca: szerokie czoło, spiczasty podbródek, wyraźna linia żuchwy – do tego typu twarzy nosimy czapki z daszkiem i nakrycia luźno opadające bez konkretnego kształtu. Tu należy zakryć dość wydatne czoło, jednocześnie łagodnie zaokrąglić spiczasty dół twarzy.

  3. Twarz owalna: podbródek lekko wydłużony i zaokrąglony, twarz delikatnie zwęża się ku dołowi, zaokrąglona linia włosów – tu można wybierać we wszystkich fasonach, wzorach i cieszyć się modą.

  4. Twarz okrągła: uwydatnione policzki, geometria twarzy: podobna długość i szerokość, zaokrąglony podbródek: tu nosimy czapki na bakier i asymetryczne kapelusze. Chodzi o to, aby optycznie wysmuklić twarz.

  5. Twarz podłużna: wysokie czoło, twarz wąska i długa, raczej pionowa linia skroni, policzków i podbródka: tu najlepiej pasują czapki uszatki, durze futrzaste fasony, czapki typu beanie z wełny oraz tzw. mongołce, a obszerna czapka typu komin opadająca do tyłu wyrówna proporcje. Chodzi o to, aby nakrycia głowy optycznie skróciły twarz, powinny nachodzić na czoło, ponieważ zaokrąglają głowę.

  6. Twarz kwadratowa: szerokie kości policzkowe, płaskie czoło, wyraźnie zarysowana linia żuchwy: idealnym nakryciem będą wysokie czapki z pomponem, kapelusz z szerokim i miękkim rondem. Chodzi o to, aby zrównoważyć masywną linię szczęki.

Pragnę nadmienić, że na szczególną uwagę zasługują kapelusze, które są najmodniejszym dodatkiem tego sezonu, ale zapewniam, że nawet czapka doda niecodziennego uroku i szyku, a w dodatku pomyślmy jak będzie nam w niej ciepło i przyjemnie 🙂

Marzena

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial