Zła mama

Zła mama

Spotkaliście kiedyś na swojej drodze stalkera? A może ktoś z Waszych najbliższych znajomych próbował Was naśladować ? Takie same ubrania, podobny wystrój wnętrz, taki sam styl życia…. aż w końcu kopia Waszego życia? Jak daleko można się posunąć, aby zawładnąć czyimś życiem?

Książka Tarryn Fisher „Bad Moom” to wciągający, pełen intryg i obsesyjnej miłości thriller psychologiczny, który porusza tematy zawarte w pytaniach. Wciągnął mnie kompletnie i w mgnieniu oka przez niego przebrnęłam.

Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą, wspólnie wychowują kilkuletnią Mercy. Pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się tajemnicza Fig. Szybko zaskarbia sobie sympatię młodego małżeństwa i staje się nieodłączną przyjaciółką Jolene. Z czasem zachowanie Fig staje się coraz bardziej niepokojące – dom wypełnia identycznymi rzeczami jak u przyjaciółki, kupuje te same ubrania, a jej Instagram zawiera zdjęcia Dariusa…

I w zasadzie wszystko zaczyna się od obsesji Fig, która po utracie dziecka nie potrafi  poradzić sobie z życiem.  Po kilku latach od tego zdarzenia zaczyna interesować się małą małą Mercy, którą zauważa na jednej z posesji. Uważa  ją za swoją utraconą córkę, oczywiście pod względem duchowym. Fig pragnie tylko jednego – być matką Mercy i żoną Dariusa (ojca Mercy). Zaprzyjaźnia się z Jolene (matką Mercy), a z czasem stara się bardzo do niej upodobnić, zarówno wizualnie, jak i  poprzez podobny wystrój wnętrz i styl życia. Odwiedza te same restauracje i próbuje nastawić Dariusa i ich wspólnych znajomych przeciwko Jolene, co akurat robi nieudolnie. Zaczyna się od kupna domu w sąsiedztwie i zaskarbienia sobie sympatii Mercy. Potem dochodzą inne rzeczy. Jednak nie tylko w Fig tkwi problem, gdyż jak się potem dowiadujemy sprawa staje się bardziej skomplikowana. Nie chcę Wam zdradzać całej fabuły, żeby nie psuć zabawy. Koniecznie musicie przeczytać tę książkę.

Jeżeli lubicie thrillery psychologiczne, ta książka na pewno przypadnie Wam do gustu. Bezsprzecznie. Mnie bardzo urzekła, zresztą lubię styl pisanina Fisher. Książka trzyma w napięciu od początku do końca i nie brakuje w niej intryg, zdrad, skrajnych emocji i seksu. Mojej mamie zakończenie nie przypadło do gustu, dla mnie było bardzo dobre. Książka ukazuje intrygujący portret przypadku osobowości paranoicznej, nie tylko z perspektywy samej Fig, ale również Jolene i Dariusa. Wiele w niej pragnień, przemyśleń i  intrygujących portretów psychologicznych bohaterów. Kto gra w spektaklu a kto w prawdziwym życiu? Koniecznie przeczytajcie !!!! Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial