Historia małej czarnej sukienki w pigułce

Historia małej czarnej sukienki w pigułce

Mała czarna sukienka, to klasyka, elegancja, szyk, styl, to baza kobiecej garderoby, to radość 🙂

Ta sukienka jest gotowa na każdą okazję, nigdy nie wychodzi z mody i uwierzcie mi – jest Naszą najlepszą przyjaciółką na każde wyjście 🙂

A teraz po trosze historii małej czarnej sukienki

  • W XIX wieku czarna sukienka kojarzona była jedynie z żałobą. Wdowy musiały nosić ją przez 2 lata po śmierci męża. I z niczym pozytywnym wówczas się nie kojarzyła.

  • W 1926 roku Gabrielle Chanel postanowiła to zmienić i wprowadzić małą czarną na salony. Projekt prostej czarnej sukienki z długim rękawem i długoscią do kolan został od razu opublikowany w magazynie mody Vogue i okrzyknięty mianej genialnego! Mała czarna od Chanel idealnie wpasowała się w potrzeby kobiet.

  • Czarna sukienka z frędzlami pojawiła się także w klubach jazzowych, a w latach 60-tych nosiły ją już niemal wszystkie znane aktorki.

  • Little Black Dress wypromowały takie gwiazdy jak Jackie Kennedy, Audrey Hepburn w Sniadaniu u Tiffaniego, Catherine Deneuve czy Lady Diana, która założyła czarną sukienkę na pierwsze wystąpienie z księciem Karolem.

  • W latach 70-tych mała czarna pojawiła się także w kulturze rockowej, w latach 80-tych była błyszcząca dzięki cekinom, a w latach 90-tych łączono ją z ciężkimi glanami.

  • Dziś małą czarną sukienkę nosimy w wersji eleganckiej jak i sportowej. Nie tylko w zależności od dodatków możemy zmieniać jej charakter, ale przede wszystkim w zależności od naszego nastroju 🙂 🙂 🙂


    sukienka: EUREKA

buty:  PRIMA MODA

Marzena

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial