Kolejna DOSKONAŁA książka HOLLY BLACK pt. „Dlaczego Król elfów nie znosił baśni”

Kolejna  DOSKONAŁA książka HOLLY BLACK pt. „Dlaczego Król elfów nie znosił baśni”

Dlaczego król elfów nie znosił baśni

Holly Black

Wydawnictwo Jaguar

            Książka ta, jest dodatkiem, uzupełnieniem do trylogii „Okrutny książę”. Dzięki niej poznajemy dzieciństwo Najwyższego Króla, Cardana, dowiadujemy się również co spowodowało, że Cardan stał się okrutnym księciem.

            Przez okrutną przepowiednię przy narodzinach Cardana, jego ojciec Najwyższy Król na Elfhame odsuwa go od tronu, tym samym od siebie samego. Mało go interesował jego syn, przez to samotny książę poznaje kogoś, kto odmienia jego sposób widzenia i odbierania świata – już na zawsze. Całą historie poznajemy od strony Cardana, w przeciwieństwie do trylogii, gdzie historie poznawaliśmy od strony Jude. Książka jest krótka, tekstu też nie jest dużo, lecz książka jest pełna przepięknych ilustracji, autorstwa Roviny Cai. Mam wrażenie, że książka jest wykonana na wzór księgi baśni. Doskonale się ją czyta, jest napisana krótko i treściwie, bez zbędnych opisów.

            Książka jest naprawdę bardzo dobrze wykonana, nie tylko pod względem zawartości, jak i ze strony technicznej, jest wykonana na papierze kredowym oraz posiada bogatą w rysunki okładkę oraz grzbiet.

            Myślę, że każdy wielbiciel trylogii „Okrutny książę” powinien ją przeczytać, chociażby dla uzupełnienia historii. Nie możecie również przegapić pierwszej opowiedzianej przez Cardana opowieści!!!

O!

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial