KOŁO do jogi

KOŁO do jogi

W końcu po przebyciu koronawirusa wróciłam na matę. Nie był to trudny powrót, bo powroty do rzeczy, które się kocha są łatwe i dają dużo radości. Zaczęłam od jogi i pilatesu. Na bieżni ograniczyłam się do szybkiego marszu. Wszystko pomalutku, aż będę pewna, że moja sprawność fizyczna jest w porządku.

Aby skupić się na precyzji ruchu oraz samym oddechu sięgnęłam po koło do jogi. Są pewne akcesoria, które mają za zadanie ułatwić wykonanie poszczególnych asan i przyspieszyć ich naukę. Osobiście korzystam z pasków,  kostek, bolstera i od niedawna z koła do jogi tzw. yoga wheel, które w zależności od sposobu użycia może pomóc w zachowaniu poprawnej pozycji. Jest bardzo przydatne przy stosowaniu ćwiczeń wzmacniających oraz ćwiczeń, które pomogą odprężyć nasz kręgosłup. Przede wszystkim zależało mi na  „otworzeniu” klatki piersiowej i usunięciu napięć w obrębie ramion, które pojawiły się przy chorobie. W zasadzie ćwiczę też po to, aby tych napięć nie mieć, a powiem szczerze, że od pracy siedzącej kilka lat temu doświadczyłam takich bólów. Ćwiczenia z kołem są idealne dla osób, które mają problem z garbieniem się i zaokrąglonymi plecami. Leżenie na kole pozwala rozluźnić mięśnie przykręgosłupowe.

Koło do jogi może być też wykorzystywane do rozciągania przykurczonych zginaczy biodra i choć nie mam tu problemów to wykonuję wszystkie ćwiczenia, które są bardzo przydatne. Wszystkie te ćwiczenia wpływają pozytywnie na naszą postawę. Warto zadbać o systematyczność w ćwiczeniach, gdyż rozluźniają one nasze ciało, z jednoczesnym wzmacnianiem mięśni wspomagających kręgosłup.

Koło do jogi  pooprawia ogólną sprawność organizmu, dlatego warto je wykorzystać przy codziennych ćwiczeniach lub choćby 2 – 3 razy w tygodniu. Nawet po ciężkim cardio warto na rozluźnienie sięgnąć po koło i zrobić kilka z nim ćwiczeń. Efektem regularnych ćwiczeń jest zwiększenie elastyczności ciała i usunięcie napięcia w najbardziej obciążonych obszarach. Dlatego ja tak bardzo  je lubię 🙂 Warto dodać, że ćwiczenia z kołem zwiększają  sprężystość mięśni i zakres ruchu w stawach, co dla wszystkich ćwiczących jest olbrzymim atutem. Gorąco polecam ćwiczenia z kołem.

Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial