Eksperyment Isola

Eksperyment Isola

Isola -mała, odizolowana od świata wyspa, na której znajduje się wyposażony, nowoczesny budynek. W budynku ma odbyć się eksperyment na ludzkiej psychice, eksperyment w wyniku którego ma być wytypowany  idealny agent w tajnym przedsięwzięciu rządowym.. Do wyspy można dotrzeć jedynie łodzią, a i to jest niełatwe ze względu na przybrzeżne skały.

Co ja myślę o tej książce? Mam mieszane uczucia, trochę jest niczym z Franza Kafki. Trochę kryminalna. Bardziej psychologiczna ukazująca siłę manipulacji, sytuację, z której  nie da się wydostać. Eksperyment Isola to powieść – mogę rzec interesująca. Pokazuje jak w łatwy sposób demokracja przekształca się w totalitaryzm, gdzie nie można wykonać żadnego ruchu bez zgody partii i jej Przewodniczącego. 

Główną bohaterka jest Anna Francis. Jest ona zwykłą urzędniczką, której udało się pozyskać środki na pomoc charytatywną dla pogranicznych obszarów Unii, wciąż objętych działaniami wojennymi. Anna odnosi sukces, choć nikt  w ten sukces nie wierzył. Anna z dnia na dzień staje się bohaterką, w którą wpatrzone są oczy całego świata. Jest też matką, która nie opiekuje się swoim dzieckiem. W zamian robi to jej matka. Kariera wychodzi na przedni plan, rodzina gdzieś pozostaje w tyle.  Kiedy Partia postanawia przeprowadzić eksperyment Anna zgadza się na niego, bo odmówić nie można. Każdy z uczestników nie ma innego wyjścia i musi uczestniczyć w eksperymencie, choć każdy z nich powody ma inne. Ośmioro uczestników, w tym znajomy Anny –  trafiają na wyspę,  gdzie poddawani zostaną działaniu stresu w ekstremalnych sytuacjach. Anna za zadanie ma zniknąć, a w planach jest jej upozorowana śmierć. Następnie ma ona za zadanie dyskretnie obserwować uczestników zza ukrytych wewnątrz domu punktów obserwacyjnych. Uczestnicy natomiast muszą się zmierzyć z wyreżyserowanym śledztwem, gdyż z każdą kolejną chwilą znika kolejna osoba, a każda osoba pozostająca w domu obawia się o własne życie . Czyżby na wyspie wśród uczestników był rzeczywiście morderca? Co odkryje Anna? I kto ostatecznie przeżyje? Nie zdradzę wam nic więcej. książkę można przeczytać w dwa dni, gdyż ba ona zaledwie 275 stron a i szybko się ją czyta. Może nie zaliczę ją do moich ulubionych, ale gdy trafi w wasze ręce nie odrzucajcie jej. Może a nóż przypadnie wam do gustu. Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial