Przypadkowa myśl

Przypadkowa myśl

Gdy zostaję w domu sama, co jest ogromną rzadkością, chłonę  zapach spokoju. Początkowo w głowie pojawiają się zalążki myśli związane z całą listą zaległych rzeczy do zrobienia, jednak odkładam je na potem. To POTEM jest wtedy, gdy rodzina opanowuje teren domu, a ja wbijam się ze swoimi obowiązkami w cały ten zgiełk.  Godzina dziennie wystarczy mi na przyzwoitą regenerację, choć często jest ona raczej cudem, niż codziennością. A dobre wykorzystanie samotności jest priorytetem. Podobno najlepiej odpoczywamy w samotności i całkowicie się z tym zgadzam. Każdy z nas potrzebuje chwili samotności, aby skutecznie wypocząć. Nieważne, czy jesteś introwertykiem czy ekstrawertykiem, każdy z nas musi naładować baterie. A nasz stan psychiczny zależy właśnie od umiejętności wypoczywania.

Nie ma to jak odpoczynek we własnym towarzystwie…dlatego nie powinniśmy mieć  wyrzutów sumienia odmawiając towarzystwa innym ludziom i zatapiając się choć na chwilę wyłącznie w swoim własnym. Relaks w samotności odpręża, pozwala usystematyzować myśli i zwiększa zapał do pracy i pokonywania codziennych trudności. Gdy ma się rodzinę, trzy-, cztero- a nawet więcej – osobową trudno wygospodarować chwilę samotności. Dlatego moja MYŚL  w samotności bywa przypadkowa i choć przypadkowa, to staram się ten przypadek skutecznie wykorzystać.

Wyciszenie, regeneracja sił i odpoczynek od codziennych spraw dają nam energię na kolejny dzień. Dlatego znajdźcie czas na chwilę samotności. I co najważniejsze wykorzystajcie ją dobrze….. na relaks, na zadbanie o swoje ciało i o swoją duszę.

I całkiem przypadkowo, co zbiegło się  z tym wpisem natknęłam się na konkurs organizowanym przez Tolpa (<- klik) na Instagramie i Facebooku, w którym postanowiłam wziąć udział. Więc jeśli macie ochotę to skorzystajcie z niego również. Wystarczy zamieścić zdjęcie na Instagramie lub Facebooku z hasztagiem: #nietylkomama oraz #tolpaoczyszczanie, przedstawiające moment, kiedy realizujesz swoją pasję, rozkoszujesz się ulubioną książką lub znajdujesz w ciągu dnia kilkanaście minut na pielęgnację w domowym zaciszu. Bo przecież każda z nas potrzebuje „chwili tylko dla siebie”. Nie wolno zapominać o przyjemnościach, które należą się każdej kobiecie.

 

Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Oh! Widzę, że zrozumiałybyśmy się świetnie! Też uwielbiam taki spokój i ciszę <3 Nic nie ładuje mi baterii tak bardzo jak samotny wieczór z książką czy stukaniem w klawiaturę.
    Fajny konkurs! Może akurat spróbuję swojego szczęścia 😉
    Miłego dnia ! 😉

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial