#zostańwdomu, poczytaj

#zostańwdomu, poczytaj
Stoję w kuchni i robię koktajl…. ściągnęłam od dziewczyn przepisy, złożyłam e-book,  skończyłam sesję jogi i mam chwilę na ostatnie 10 stron książki. Z okazji pokładów wolnego czasu, którego dotychczas mi brakowało postawiłam na własny rozwój osobisty oraz fizyczny. W tygodniu – praca zdalna dla mojego pracodawcy, po pracy – praca nad promocją e-booka Pij na zdrowie, codzienna praktyka jogi i dawka powietrza na ogródku przed domem. No i generalne porządki – codziennie jedno pomieszczenie aż do skutku, czyli do wszechogarniającego ładu w każdym zakątku pokoju, szafy, łazienki, kuchni…. domu. Mój mąż mówi, że mam fioła na punkcie porządku, a ja go po prostu lubię. Lubię porządek. Choć samo sprzątanie nie jest dla mnie ekscytujące, to układanie wręcz przeciwnie. Uwielbiam UKŁADAĆ.  To jest taka moja mantra oczyszczająca 🙂 Oczyszczam dom, umysł i układam wszystko od początku. I wracając do deseru, czyli  książki zaproponuję wam dzisiaj coś lekkiego, od czego głowa nie boli a umysł ma wakacje, czyli „idzie się rozluźnić”. W żadnym wypadku nie jest to iście ambitna lektura a swoistego rodzaju romans: Zaufaj mi jeszcze raz. Jednak między zlepkiem obaw, paniki, pandemii związanej z koronawirusem, pracy zdalnej, ćwiczeń fizycznych, ogarnięcia dzieci taka lektura jest kremem nawilżającym dla umysłu. Daje  możliwość relaksu i uśmiechu.  Historia nie powala wyjątkowością, ale jest „codziennością”, taką możliwością 100%-wą, która każdemu z nas może się przydarzyć.  Takich historii może być wiele, mogą się dziać obok nas, bo są z życia wzięte.
Przypomnę Wam pierwszą część i to, co o niej napisałam – klik: Paulina prowadzi spokojne życie wśród czułych rodziców i wspaniałych przyjaciół. Ma satysfakcjonującą pracę, którą kocha i w której niewątpliwie jest dobra. Przeżywa wspólnie z przyjaciółkami z pracy ich dramaty. Nieoczekiwanie na progu redakcji i uporządkowanego życia Pauliny staje Igor Gradecki, który w czasach szkolnych był jej wielką skrywaną miłością. Mężczyzna wywraca życie Pauliny do góry nogami.  Czy historia zakończy się szczęśliwie? Możecie się zaskoczyć ?

Perypetie obojga bohaterów, Pauliny i Igora, są osadzone w rożnych okolicznościach, czasem niemalże tragicznych, czego przykładem może być wylądowanie Igora w szpitalu…..ups…. trochę zdradziłam. Więcej o fabule nie napiszę. Wspomnę jedynie, że druga cześć pisana jest raz z perspektywy Paulina a raz Igora. Jest to ciekawy zabieg, jednak jak dla mnie nie do końca potrzebny.
Jeśli macie ochotę zrelaksować umysł to zachęcam do lektury Magdaleny Krauze:

Zaufaj mi jeszcze raz – Tom 2

Seria: 

Data wydania: 23 Października 2019

Liczba stron: 320

Wydawnictwo Jaguar

Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial