Kilka słów o hybrydzie

Kilka słów o hybrydzie

3 miesiące temu zdecydowałam się na zakup zestawu startowego Semilac do samodzielnego wykonywania paznokci hybrydowych. Początkowo chodziłam do kosmetyczki, która szybko i pięknie nakładała hybrydę. Problem pojawił się ze znalezieniem czasu, aby się do niej wybrać, a gdy czas już miałam to musiałam niestety dostosować się do terminów kosmetyczki. Dlatego też z jeszcze kilku powodów o których wspomnę poniżej zdecydowałam się na samodzielne wykonywanie hybrydy w domu. Chodząc do kosmetyczki podpatrywałam w jaki sposób nakłada ona bazę, lakier i top, następnie oglądnęłam kilka filmików na YouTube i stwierdziłam, że po prostu poradzę sobie sama w nakładaniu hybrydy. 😆

Pierwszym powodem zakupu lampy był po prostu brak czasu na chodzenie do kosmetyczki. Uwierzcie mi, że niezwykle trudno było mi się umówić, znaleźć czas, aby tam pojechać i przesiedzieć tą godzinę w salonie. Nakładając hybrydę w domu oszczędzam czas, a do tego mogę podczas nakładania obejrzeć sobie jakiś film, co jest niezwykłym atutem.

Po drugie, gdy „zepsuje” mi się jakiś paznokieć po prostu wyjmuję lampę i nakładam hybrydę sama. Zazwyczaj miałam to wątpliwe szczęście, że paznokieć psuł mi się podczas świat, czy wyjazdów, gdzie nie miałam możliwości uzupełnienia koloru. Posiadając taki zestaw w domu mamy komfort psychiczny, że w każdej chwili możemy do niego sięgnąć. Poza tym, jeśli potrzebujemy nagle zmiany kolorystycznej, szybko ją robimy.

Po trzecie, nakładanie samodzielnie hybrydy w domu jest tańsze, niż płacenie co 3 tygodnie kosmetyczce. Zestaw startowy Semilac do nakładania i usuwania manicure hybrydowego kupiłam za około 165 zł. Zawiera on:

  • lampe Semilac UV 36 W (4 x 9 W UV Lamps),
  • Semilac BASE/TOP 2 in 1 – 7 ml,
  • Semilac kolor nr 007 – 7 ml,
  • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure – 50 ml,
  • Semilac Acetone – 50 ml,
  • waciki bezpyłowe – 250 szt.,
  • Semilac Striper,
  • blok polerski,
  • pilniki do paznokci – 2 szt.

Kolor Semilac® kolor nr 007 – 7 ml przedstawia się tak:

Początkowo zainwestowałam w takie oto kolory (1 lakier Semilac to koszt około 29 zł):

Ponadto kupiłam, tak dla porównania (nieco tańsze) dwa kolory z firmy Estetiq. Jednak są ono trochę rzadsze od Semilaca, a ja zdecydowanie wolę gęstsze lakiery.

Jeśli chodzi o bazę i top, w zastawie mamy 2 in 1, czyli BASE/TOP 2IN1. Jednakże jeśli mogę posłużyć się swoim doświadczeniem w ocenie tego produktu, to trwałość BASE/TOP 2IN1 oceniam na 2 tygodnie, natomiast gdy stosujemy osobno BASE i osobno TOP trwałość jest dłuższa o około tydzień.

Moje początki z hybrydą były dość trudne, bowiem rożnie mi to wychodziło. Raz lepiej, raz gorzej. Zdarzyło mi się nałożyć za dużo bazy i zalałam skórki, a wtedy hybryda szybciej odchodziła, gdyż pod lakier dostawało się powietrze. Z czasem nauczyłam się nakładać odpowiednią warstwę bazy i ładnie malować paznokieć. Jeszcze mam problemy z przycięciem skórek, ale myślę, że to kwestia czasu, aby dojść do wprawy.

O czym należy pamiętać stosując hybrydę?

Przede wszystkim zanim zdecydujemy się ją stosować trzeba sobie wprost powiedzieć: hybryda zawsze niszczy paznokieć. Jeśli tego się boimy, nakładajmy zwykłe odżywki, czy lakiery do paznokci.

Należy również pamiętać o tym, aby nie piłować hybrydy i nigdy nie zdejmować ją zrywając, BOWIEM BARDZO WTEDY ZNISZCZYMY PŁYTKĘ PAZNOKCIA. Do zdejmowania hybrydy posłuży nam dostępny w zestawie  aceton i striper.

ETAPY NAKŁADANIA HYBRYDY

W hybrydzie bardzo ważnym etapem jest przygotowanie płytki paznokcia. Delikatnie ją trzeba zmatowić i odtłuścić. Jeśli tego nie zrobimy baza nie będzie się trzymać. Do tego używamy bloczku polerskiego, a do odtłuszczenia paznokcia używamy specjalny preparaty bądź cleaner.

Można dodatkowo użyć preparat zwiększający przyczepność.

Nakładamy:

BASE lub BASE/TOP 2 IN 1– musimy pamiętać, aby nakładać cienką warstwy bazy, lakieru, topu. Przy nakładaniu bazy należy dokładnie malować brzegi paznokcia, aby powietrze nie dostało się pod hybrydę.

Wkładamy paznokcie do lampy na 120 sekund (przy zastosowaniu lampy 36 W). Musimy pilnować odpowiedniego czasu trzymania dłoni w lampie. Oczywiście w lampie Semilac nastawiamy na 120 sekund i lampa po tym czasie sama się wyłącza. Stosując lampy innej mocy trzeba odpowiednio wydłużać lub skracać czas utwardzania.

Lakier – następnie nakładamy lakier (ja zawsze nakładam dwie warstwy lakieru). Pierwsza warstwa, następnie wkładamy dłoń do lampy na 120 sekund, druga warstwa i wkładamy ponownie dłoń do lampy na 120 sekund.

TOP lub – BASE/TOP 2 IN 1 – na koniec nakładamy top lub baze 2 w 1 i wkładamy dłoń do lampy na 120 sekund.

Cały zabieg hybrydowy kończymy przecierając paznokcie cleaner-em oraz olejkiem do paznokci i skórek.

Hybryda jest przede wszystkim wygodną formą malowania paznokci. Mi zwykły lakier na paznokciach trzymał się góra 3 dni, z hybrydą moje paznokcie, bez odprysków wytrzymują od 2 – 3 tygodni.

Mi zestaw Semilac bardzo przypadł do gustu. Moim jednym z ulubionych kolorów jest 088:

Uwielbiam również kolor wina 028 i pudrowy róż 032.

Na koniec wspomnę Wam również o cudownym kremie do rąk, który widać na zdjęciu powyżej. Świetnie zmiękcza skórę, a do tego ma cudowny zapach. Stosuję go na co dzień.

Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial