Orzesz ty! Ale będzie maga – z cyklu literatura dziecięca i młodzieżowa

Orzesz ty! Ale będzie maga –  z cyklu literatura dziecięca i  młodzieżowa

Fajowska, śmieszna, zabawna, tajemnicza, kolorowa, ciekawa” – oto określenia jakie padły z ust synka po przeczytaniu książek Dava Pilkeya napisanych w formie komiksów. A że nie jest on wielkim entuzjastą czytania, to zadziwiał mnie  fakt, jak chętnie siadał do książek i czytał je z uśmiechem na twarzy nie licząc stron – czyli nie zadając ciągłych pytań:  ile do końca.

DOG MAN seria Dava Pilkeya, autora bestsellerowej serii o Kapitanie Majtasie. Do kogo adresowane są  książki? Do każdego w wieku od 4 do 104, 105, 106 lat.  Książka przyciąga kolorami, rysunki wykonane są ciekawą kreską, co nadaje jej w całokształcie nutę zabawności. To prosta grafika, która sugeruje, że wykonana została ręka dziecka, choć tak oczywiście nie jest.  Kim jest DOG MAN? Gliniarz z psią głową, który powstał z aspiranta Nać-a i psa Grega. Ma ona bardzo trudne zadanie. Jakie? Ocalić świat! Ten tropiciel występku jest genialny w myśleniu i swoich działaniach, jest niepokonany i ma prawdziwego nosa do trudnych śledztw! Nic dziwnego, że dzieło twórcy Kapitana Majtasa: DOG MAN stało się numerem 1 na liście bestsellerów New York Timesa. Takiego bohatera potrzebuje świat.

DOG MAN składa się z II tomów przedstawiających  przygody idealnego gliny, choć na dobrą sprawę każdą z tych części można czytać niezależnie od  tej drugiej. Początkowo dowiadujemy się, skąd wziął się Dogman – czyli najlepszy gliniarza w mieście, następnie czytamy o tym, jak zła pani burmistrz postanowiła przejąć władzę w całym miasteczku wykorzystując w tym celu odwiecznego wroga Dogmana – Kota Peta oraz konstruując do tego Robo-szefa. Nie będę zdradzała  Wam fabuły, ale zapewniam, że jest ciekawa. Nie zabrakło w komiksie wielu śmiesznych scenek o czym przekonałam się słysząc głośny śmiech synka. Te wybuchy śmiechu świadczą o jednym…. o świetnej zabawie, co pokazuje, że podczas czytania dziecko może nieźle się bawić.

Książka przyciąga do siebie kolorowymi obrazkami, pomysłowością fabuły oraz  pełno w niej neologizmów, wyrazów dźwiękonaśladowczych, zabawnych zwrotów i zawrotnej akcji. Łubu Dubu….. Ciach….. Buhuhuhu….  otwieramy książkę na str. 43 oraz 45 i mamy wrażenie, że oglądamy ruchome obrazki analogiczne do niemego kina. Potem strona 81 i 83….. itd.

Jedno jest pewne….. książki są w stanie zaciekawić małą osóbkę. Możecie je dostać na stronie Wydawnictwa Jaguar – klik. Co mnie zainteresowało w tym Wydawnictwie? To, że w ofercie wydawnictwa znajdują się głównie tytuły dla czytelników w wieku od siedmiu do siedemnastu lat, choć wiele z tych pozycji lubią też czytać dorośli odbiorcy. Jest to literatura przygodowa, historyczna, klasyka czy fantastyka, a co najważniejsze Wydawnictwo zawiera mnóstwo ciekawych serii, w tym ulubioną mojej córki – Zwiadowcy. Już niedługo podzielę się z Wami kolejną recenzją książki, która z córką czytamy na przemian.

Jeśli macie ochotę zapewnić swoim dzieciom niezłą zabawę to zachęcam do przeczytania opisanych komiksów! Warto!

Aneta

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Czyż może być lepsza reklama niż słowa dziecka: ,, Fajowska, śmieszna, zabawna, tajemnicza, kolorowa, ciekawa”. Świetnie napisana recenzja. 🙂

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial