17 luty Dzień kota

17 luty Dzień kota

W związku z nadchodzącym świętem, Międzynarodowym Dniem Kota (17 lutego), postanowiłam skorzystać z okazji i napisać post o mojej wielkiej miłości!

Jak myślisz, kto może być lepszy od kota?  Dla mnie –  Tylko Brytyjski Kot! ?
Teraz Brytyjczyki są najpopularniejszą rasą na świecie. Wielu jest przekonanych, że ich pochodzenie pochodzi z Wielkiej Brytanii, ale w rzeczywistości przodkowie naszych misiów popłynęli do Mglistego Albionu na statku Rzymskiej Imperii podczas inwazji Rzymu na Wielką Brytanię.
Stało się to 2000 lat temu. Ten kot doskonale zapuścił korzenie w nowej krainie – na przestrzeni wieków na Wyspach Brytyjskich pojawił się typ kota o okrągłych oczach i okrąglej mordeczki, z krótką gęstą sierścią, dobrze chroniącą przed wilgotnym powietrzem i owadami. Wędrowny styl życia stworzył silne, mocne,spokojne zwierzę, które z godnością może wyjść z każdej trudnej sytuacji. Dzięki swoim umiejętnościom łowieckim i spokojowi brytyjskie koty zasłużyły sobie na miejsce w ludzkim domu.
Prace hodowlane nad kotem rasy brytyjskiej rozpoczęły się dopiero pod koniec XIX wieku. Brytyjczycy postanowili wyhodować rasę, która byłaby czysto angielska: łączyłaby ona atrakcyjny arystokratyczny wygląd i wszystkie zalety rdzennych kotów krótkowłosych.
W rezultacie rasa została nazwana „Kot brytyjski krótkowłosy”, a przede wszystkim zawdzięcza swoje stworzenie Harrisonowi Weirowi (Harrison Weir), ojcu ruchu miłośników kotów.
Po raz pierwszy rasa kota, brytyjski krótkowłosy, została zaprezentowana na wystawie w Londynie w 1880 roku, pierwszy rodowód został opublikowany w 1898 roku. Podstawowym kolorem brytyjskich kotów był wtedy niebieski.

Ogromny wkład w zachowanie i rozwój rasy miał hodowca Kit Wilson, który z pomocą innych hodowców pomógł zachować rasę podczas drugiej wojny światowej i wielkiego kryzysu.
Teraz koty brytyjskie krótkowłose są jedną z najpopularniejszych ras na świecie. Brytyjczyki nie mają nic wspólnego z kotami domowymi pod względem charakteru i zachowania, są spokojne, bardzo mądre i posiadają, bez przesady, arystokratyczne maniery.
Już drugi rok jestem dumną właścicielką kota tej magicznej rasy! Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to coś więcej niż kot! To niezwykle inteligentne i ciekawe stworzenie! Brytyjczyki nigdy nie zaczną niepokoić swoich panów, ponieważ, jak i przystało na rasowych Brytyjczyków, są w stanie odpowiednio się komunikować,  zachowując równowagę między rygorystycznością i ascetyzmem, oddaniem i szczerością. Ten mały miś potrafi codziennie zaskakiwać czymś nowym, poprawiać nastrój, a czasem nawet edukować! Z moim Klemensem nigdy nie jest nudno! ))

Jako prawdziwy arystokrata Brytyjczyk nigdy nie będzie krzyczeć, aby zostać nakarmionym! Usiądzie w milczeniu przy pustej misce i będę spojrzeć w twoją stronę!))
Brytyjki nie lubię być podbieranymi na ręce, oni niezależnie decydują, kiedy chcą być głaskani i sami przychodzą i siedzą na rękach. Nasz Klemens lubi to robić, o 3 rano)).
Charakterystyczną cechą brytyjskich kotów jest ostre odrzucenie zamkniętych drzwi w domu! Jeśli Brytyjczyk zobaczy zamknięte drzwi, to nie pozostaje Ci nic jak czekać na bolesne krzyki lub otworzyć drzwi na dobre.
I jeszcze, Brytyjczyk nigdy nie zareagują na „kitty-kitty”, takie dźwięki mogą ich nawet obrażać, ale jeśli wyzwiesz do niego po imieniu, na pewno odpowie! Ponadto, gdy Brytyjczyk będzie chciał zagrać, na pewno Cię o tym poinformuje.
Brytyjczyki są świetni myśliwi, jeśli tylko nadarzy się okazja, na pewno ją wykorzystają! Pomimo dużych rozmiarów i masywności są bardzo zwinne i szybkie. Brytyjczyki bardzo lubią małe dzieci, są to doskonałe nianie! Chodzą po domu z dzieckiem wszędzie, mogą z nimi spać, często uznają dziecko za «swoje» ?
Zakochawszy się raz w Brytyjczyku, będziesz nosić tę miłość przez całe życie, i miłość ta pozostanie na zawsze w twoim sercu! Brytyjczyki nie znoszą samotności, i jeśli ktoś powie ci, że brytyjski kot jest darem niebios dla zajętego człowieka , nie wierz w to! Brytyjczyki to bardzo towarzyskie stworzenia, potrzebują komunikacji, twojej miłości, uwagi i troski! U nas w domu Klemens jest pełnoprawnym członkiem rodziny i wie o tym! Bardzo się cieszę, że 2 lata temu dostałam tę pluszową bułeczkę, to cudo! Bardzo go kocham! Klemens, dzięki za przybycie! Gratulujemy Ci z Dniem Kota i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin (19.02) ???

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Każdy ma swojego kota na tle kota :-)))
    Ja kocham persy, ale każda rasa jest kochana, europejska najbardziej 🙂
    Poczytałam wreszcie u Ciebie o Brytyjczykach z punktu widzenia właściciela …
    Fajny wpis 🙂

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial