Dziewczyna z zieloną torebką

Dziewczyna z zieloną torebką

Damska torebka nie jest po to, aby w niej coś znaleźć, ale po to, aby w niej wszystko było – trafnie zauważyła Iwona Grodzka – Górnik w książce W niebie na agrafce. I choć czas wyszukiwania w torebce rzeczy zbędnych i niezbędnych jest długi, to możemy być pewne, że to czego szukamy znajdziemy. Bądź co bądź po jakimś czasie, ale na pewno znajdziemy.  Zawartość torebki zmienia się wraz z upływem naszych lat. Ona odzwierciedla stan emocjonalny, w jakim jesteśmy, zawartość naszego portfela, stan naszego zdrowia, aktualny okres, jakiego doświadczamy. Dlatego miedzy portfelem a telefonem krzątają się zabawki dla dzieci, naklejki, cukierki, otwieracze do wina, błyszczki, szminki, tusze, perfumy, tabletki, wizytówki, notatniki, klucze, kremy, okulary, witaminy.

Dam­ska to­reb­ka : 
Mak­ro świat w mul­ti potrzebach…

Lena-Van-Orthon

I tak jak Adam i Ewa byli naszymi przodkami tak torebka także miała swój pierwowzór. Otóż prawdopodobnie pierwowzorem torebki były noszone przez naszych praprzodków worki tworzone z różnego rodzaju materiałów, służące do gromadzenia pokarmu w trakcie  koczowniczego trybu życia. A że nasi przodkowie  parali się głównie zbieractwem i łowiectwem, to takie  torebeczki były im niezmiernie użyteczne. Poruszając kwestie łowiectwa i zbieractwa, to muszę przyznać, że te elementy nadal pozostały nam po przodkach, zwłaszcza jeśli chodzi o złowienie świetnej torebki i zgromadzenie w niej wielu  drobiazgów 🙂

Choć w średniowieczu noszenie torebek było domeną mężczyzn, to zwyczaj ten z czasem przejęły kobiety.  Z prostej listonoszki torebki przekształciły się w malutkie torebeczki umieszczane w specjalnych kieszeniach ukrytych w fałdach sukni. Cel pomysłu nieco absurdalny, bo podobno miały one za zadanie  zabijanie nieprzyjemnego zapachu. Cóż, jakie czasy, takie torebki. 🙂 Większe torby służyły do przenoszenia narzędzi, bądź produktów rolnych na cykliczne jarmarki. Dopiero szaleństwo XVIII – wiecznych strojów spowodowało rozkwit torebek. Wydawać by się mogło, że dzisiaj nie jest trudnością trafić na ładną i dobrą jakościowo torebkę. Jest ich tyle, co niemalże gwiazd na niebie. Jednak wybór odpowiedniej torebki wcale nie jest taki prosty.

A co jeśli Wam zaproponuję torebkę, która jest solidnie wykonana, z dobrych materiałów,  uszyta ręcznie, że możecie ją spersonalizować, a nawet dać na niej napis? Co jeśli zaproponuję Wam polski sklep, którego oferta jest niezwykle atrakcyjna pod każdym względem? Że możecie wybrać w tym sklepie najrozmaitsze kolory, wzory, faktury torebek? Na każdą okazję. Że możecie samodzielnie wybrać okucia, podszewki i paski lub zdać się na wzory producenta? Co jeśli okażę się, że sklep stanie się jednym z Waszych ulubionych, tak jak stało się to w moim przypadku? Jeśli tak się stanie, to nie pozostanie mi nic innego, jak pogratulować Wam dobrego wyboru. A wybór ten to:

FABIOLA – KLIK

Link do torebki Torebka zamszowa – my F. FLAP Butelkowa zieleń

Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Piękna torebka, ale dla mnie zdecydowanie za mała 🙂 Potrzebuję dużej torebki, w której mam tyle rzeczy, że nic nie mogę w niej znaleźć 🙂

  2. Piękna torebka, mam ochotę właśnie na jakąś kolorową torebkę, ale ciągle się waham pomiędzy właśnie ciemno zieloną, a chabrową.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial