”Serce trolla” , czyli 2 tom „Złej królowej” Holly Black

”Serce trolla” , czyli 2 tom „Złej królowej” Holly Black

Pierwsze pytanie, które zrodziło mi się w głowie rozpoczynając tą książkę to ; „czy to jest na pewno 2 tom „Złej królowej”?”, ponieważ „Serce trolla” rozpoczyna się podobnie do „Złej królowej”. Książkę nie czyta się jak kolejny tom, tylko jako odrębną książkę Holly Black, w uniwersum jakie znamy w „Złej królowej”.

Wydawnictwo Jaguar

Data premiery: 24 lutego 2021

Tytuł oryginału: The Modern Faerie Tales. Valiant

Gatunek:fantasy

Kategoria wiekowa:13+

Seria:Elfy Ziemi i Powietrza

Tom w serii:2

Opis od Wydawcy:

Świat siedemnastoletniej Val wali się w gruzy, gdy dziewczyna zastaje w niedwuznacznej sytuacji swojego chłopaka z własną matką. Schronienia szuka w wielkomiejskiej dżungli, gdzie wpada w towarzystwo zdecydowanie nieodpowiednie dla grzecznej panienki… 
Tyle, że Val nie jest zwyczajną dziewczyną z prowincji zagubioną w Nowym Jorku: jest uparta i nieposkromiona. Gdy na jej drodze pojawia się troll-alchemik, Val zostaje dilerką przedziwnego narkotyku ratującego Mały Ludek od zgubnego działania żelaza. Wplątana w rozgrywającą się na styku świata elfów i ludzi perfidną intrygę, dzielnie staje do walki, by odegrać decydującą rolę w dramatycznym starciu dwojga władców nie z tego świata.
Nim jednak do tego dojdzie, Val musi otrząsnąć się ze zgubnego wpływu odurzającej substancji – zrezygnować z magii, aby móc się przeciwstawić ponurym knowaniom elfowego dworu.

Mamy tu siedemnastoletnią Val, która uczęszcza do miejscowego liceum. Pewnego dnia nakrywa swojego chłopaka na zdradzie, co znacząco wpływa na przyszłość dziewczyny, czego przykładem może być podjęcie decyzji o wyjeździe.  Val decyduje się wyjechać z miasta. W Nowym Jorku Valerie poznaje towarzystwo mieszkające na ulicy i postanawia zamieszkać z nimi.

Ciekawość i odwaga Val sprawia, że dziewczyna poznaje trolla-alchemika, dla którego pracuje jako kurier rozwożący, dla ludzi narkotyk, lecz dla elfów lek przed zabójczym działaniem żelaza na ich zdrowie. Valerie zostaje wplątana w intrygę, gdzie na szali jest życie jej przyjaciół.

Książka jest napisana podobnym stylem do 1 tomu. Elementy, które potrzebują opisu niestety są napisane krótko, natomiast rzeczy, które powinny być krótkie mają długie opisy, dlatego książka mi się trochę dłużyła. W 2 tomie, „serce trolla” mamy lepiej scharakteryzowanych bohaterów, natomiast historia z 1 tomu, osobiście bardziej mi się podobała.

Finalnie, uważam, że jeżeli komuś podobał się 1 tom, na 2. na pewno się nie zawiedzie. Ja na pewno będę czytać kolejny tom, czyli „Żelazna kraina”. Jestem ciekawa 3 części oraz tego czy jest to książka z kolejną historią, czy  połączy oba poprzednie tomy 😉 O.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial