Wiecie, że masaż należy do najstarszych zabiegów terapeutycznych i był stosowany już w starożytności? No pewno, że wiecie. Jednak w starożytności masaż był uzupełnieniem obrządków religijnych, a dzisiaj właściwie nie ma z nimi nic wspólnego. Od dawien dawna było wiadomo, jak zbawienny jest dla naszego ciała, a i umysłu, gdyż w zdrowym ciele tkwi zdrowy duch. Zasadniczo masaż wywodzi się z Indii i Chin, gdzie stanowił naturalną metodę leczniczą. Dzisiaj przypisuje się mu wiele właściwości: lecznicze, upiększające, poprawiające naszą sylwetkę. Masaż ma wiele właściwości, jednak jest jeden ważny element w masażu – MUSI BYĆ ON PRAWIDŁOWO WYKONANY.
Jestem zwolenniczką masażu, uwielbiam go. Moja codzienna pielęgnacja polega między innymi na nim, masaż twarzy – szczotką myjącą oraz od jakiegoś czasu stosuję szczotkowania na sucho całego ciała. Takim plusem szczotkowania na sucho jest redukcja cellulitu. Ściśle z nim związany jest też efekt złuszczania, co powoduje, że w konsekwencji mamy działanie peelingowe. Suchy masaż wspomaga usuwanie martwych komórek naskórka i poprawia krążenie limfy. W efekcie skóra staje się gładsza, bardziej napięta, nabiera zdrowego, jednolitego kolorytu. W większości szczotkowanie na sucho wykonuję na pośladkach, udach i na brzuchu – skóra w tych miejscach jest odpowiednio gruba i wytrzymała. Jeśli ktoś ma wrażliwą cerę, zdecydowanie odczuje taki masaż. Szczotką możesz zwalczać cellulit na całym ciele, jednak, na początku spotka się to ze znacznym zaczerwieniem skóry. U mnie zaczerwienienie jest zawsze po takim masażu.
Jak wykonujemy taki masaż?: kieruj się od dołu ciała ku jego górze oraz kontroluje się nacisk. Na początku, kiedy zaczynasz rób to delikatnie, potem, jak się wprawisz w masaż doskonale będziesz wiedzieć, jak mocno naciskać i szczotkować. Masaż suchą szczotką należy rozpoczynać od stóp, przechodząc przez łydki, uda i pośladki aż po brzuch oraz ramiona. Masaż na sucho szczotką ma usprawniać krążenie, więc musi wspomagać odpływ krwi z najodleglejszych partii ciała w kierunku serca.
Przeciwwskazania do szczotkowania na sucho:
- Różne zmiany na skórze, ranki, stany zapalne. Masaż można wykonywać tylko w miejscach wolnych od tego rodzaju podrażnień.
- Trądzik i łuszczyca. Taka sama zasada, jak wyżej: posiadaczki cery trądzikowej nie mogą wykonywać masażu twarzy, osoby z łuszczycą powinny całkowicie z niego zrezygnować (ryzyko zaostrzenia objawów także w tych miejscach, w których problem wcześniej nie występował).
- Świeże blizny. Chodzi oczywiście o masowanie miejsc ich występowania, pozostałe części ciała można szczotkować.
- Cera naczynkowa. Jeśli masz płytko unaczynioną skórę, unikaj szczotkowania skóry na sucho.
- Żylaki. Nigdy nie masuj nóg, jeśli masz żylaki.
- Skóra atopowa. Wszelkie schorzenia autoimmunologiczne, które atakują skórę są przeciwwskazaniem do wykonywania suchych masaży.
Czym masować? Ja wybrałam tą szczotkę do masażu:
Świetnym uzupełnieniem masażu jest peeling cukrowy – kawowowo – waniliowy, który z całego serca polecam. Świetny w działaniu, pięknie pachnie, wprost uwielbiam go. Do tego polecam japoński olejek do ciała: konopia plus olejek cacay z Bielendy, dzięki któremy skóra jest satynowo gładka i jedwabiście miękką. Olej konopny dzięki zawartości kwasów Omega-3 i 6 zapewnia działanie regenerujące i odżywcze. Olej cacay jest bogaty w naturalna witaminę E oraz kwas linolowy, przeciwutleniacze i wielonienasycone kwasy tłuszczowe dzięki, którym działa przeciwstarzeniowo i regeneracyjnie.
Aneta
Zastanawiałam się nad kupieniem sobie tej szczotki. To może być trafiony wydatek
Walory zapachowe przy masażu tym kosmetykiem zapewne cudowne, odpowiedni nastrój i od razu rzeczywistość wydaje się piękniejsza.
Ten peeling musi cudownie pachnieć 🙂 lubię takie aromaty z kawy.