Solo

Solo

Krótka historia miłosna, która wywołała wiele emocji, z  traumatycznymi przeżyciami z przeszłości. To historia  o dwójce zagubionych ludzi, których łączy uczucie oraz chęć pomszczenia osób, które miały wpływ na ich życie.   Relacja tych dwojga nie jest prosta, oboje muszą podjąć wiele ważnych decyzji, czy warto jest gonić za cieniami? i  czy jest to warte utracenia jedynej dobrej rzeczy, jaka pojawia się na ich drodze – miłości.

 

Główną bohaterką książki jest Datka. Razem ze swoimi przyjaciółmi, Freaxemi Gnomem prowadzi firmę informatyczną. W pracy spędza cały wolny czas izolując się od innych oraz podchodząc do wszystkiego z dystansem i sarkazmem. Jest podejrzliwa w stosunku do innych, dlatego potrzebuje do wszystkiego danych, dużo danych. 4 lata temu spotkała ją tragedia, która zmieniła Datkę na zawsze. Aby nie czuć się już nigdy bezbronna, bezradna dziewczyna postanowiła  ostro trenować karate. Kiedy spotyka się z Solo, twardym, czujnym, nieufnym i niebezpiecznym, dziewczyna zaczyna odczuwać coś znacznie więcej, co ją w jakiś sposób zaskakuje. Przeszłość Datki ją dogania oraz nie daje jej spokoju, dlatego dziewczyna postanawia się z  nią zmierzyć. Wspólnie z Solą wkraczają w świat pełen uczuć, bardzo różnych, które ukierunkowują ich sposób działania.

Jedyną rzeczą, która nie do końca mnie przekonała to fakt, że Datka już kilka dni po poznaniu Adama, Solo i pozostałych chłopaków, spędza u nich nie tylko całe dnie, ale i noce. To dość zaskakujące, że nie znając ludzi tak szybko była w stanie nocować u nich w domu.  Trochę mi się to kłóciło z jej traumatycznymi przeżyciami i kwestią dystansu do niektórych sytuacji.  Być może Solo i reszta chłopaków byli w stanie pomóc jej odpowiedzieć na dręczące ją pytania. Hm…. ale to nie zmienia faktu, że to dość ryzykowne posunięcie. 

Jest to niewątpliwe interesująca historia o miłości, walce, odkupieniu i dziewczynie, na której ciąży fatum. Autorce doskonale udało się przekazać emocje, ból, strach, radość, miłość jak i poczucie niebezpieczeństwa. Udało się jej bardzo dobrze odzwierciedlić relacje, dzięki dużej różnorodności charakterów. Nieoczekiwane zwroty akcji, trzymająca w napięciu oraz skłaniająca do refleksji fabuła. Książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie.

 Polecam! Aneta i O.

Anna Dan „Solo”

Wydawnictwo Jaguar

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial