Jeżeli przyszedł Wam do głowy zakup bieżni do biegania lub szybkiego marszu, bo i takie są do 6km/h to z ręką na sercu mogę Wam polecić taki zakup. Oczywiście musicie mieć miejsce na bieżnie i przeznaczyć na nią odpowiednią sumkę, bo wiele na rynku jest oszustów, którzy proponują bieżnie za bardzo niskie ceny – nie dajcie się zwieść. Za jakość trzeba zapłacić i tyle. A wracając do zalet posiadania bieżni, to jest ich bardzo dużo. Ja na bieżni biegałam głównie w siłowni i przed squashem. Zdecydowałam się na nią z prostych powodów:
- nie przepadam biegać w plenerze, za to lubię biegać na bieżni. Uwielbiam w plenerze szybki marsz, spacer, ale problem w tym, że zimą na spacer mogę wyjść dopiero po około 16.30, gdy już jest ciemno, a zatem las odpada, a chodzenie w centrum miasta to żadna przyjemność (do tego w maseczce…brrrr).
- po drugie zamknięto siłownie i choć do końca nie lubiłam chodzić na siłownie, gdyż wolę ćwiczyć solo, to odwiedzałam je, aby pobiegać na bieżni 🙂
- po trzecie, posiadanie bieżni w domu jest bardzo wygodne, wchodzę na nią kiedy chcę i biegam ile chcę.
Bieżnia jest pogodoodporna, dzięki czemu zawsze możesz korzystać z niej w swoim ulubionym stroju, nie zmokniesz, a teren nie jest nierówny i mniejsze ryzyko kontuzji – dla mnie to bardzo ważne. Bieżnia do 30% redukuje też opór grawitacyjny kroków (w terenie ten wysiłek jest większy). Czytałam, że przy biegu na ulicy nogi, biodra, miednica i kręgosłup przy każdym kroku muszą poradzić sobie z ciężarem naszego ciało pomnożonym przez 2, a nawet 4 – to odczułam na własnej skórze, bowiem po takim treningu moje ciało dostawało w „kość” i to nic z przyjemnością nie miała do czynienia. A dla mnie – w sporcie chodzi przede wszystko o przyjemność i czerpanie satysfakcji. To tu mnie coś bolało, to tam, hm… i zrezygnowałam z biegania w plenerze. Na bieżni nic mnie nie boli. Bieżnia, przez większą amortyzację, zmniejsza to ryzyko. Jedyny minus to taki, że trening na niej pobudza błędnik i trzeba utrzymać równowagę, a to czasami powoduje zawroty głowy po zejściu z pasa.
bieganie na bieżni obciąża mniej stawy niż ćwiczenia w terenie.
Pas bieżni lekko ugina się pod ciężarem użytkownika, a tym samym amortyzuje obciążenia, które inaczej spadłyby na biodra oraz kolana – i to jest dla mnie najważniejsza informacja.
Nie biegam wyczynowo, ani nie zamierzam biec w maratonie, dlatego nie zwracam uwagi na to, że bieganie pod wiatr w deszczu wymaga o wiele więcej wysiłku niż truchtanie w komfortowych warunkach na bieżni. Dla mnie bieg na bieżni to odpowiedni wysiłek. Do tego bieganie w trudnych warunkach hartuje organizm – są to słowa zwolenników biegania w plenerze i je szanuję. Ja również dużo spaceruję na weekendy, czy wiosną, latem i jesienią. Jednak wybieram bieżnie jako jedną z form moich treningów, do których należą pilates, cardio, joga i balet.
No właśnie. Jaką bieżnię polecam?
Bieżnia elektryczna Hertz FREERUN 2
to doskonała propozycja!!!! Polecam ją z całego serducha. Ćwiczący może dostosować tempo treningu do swoich potrzeb, wybierając dowolną prędkość z zakresu 1–18 km/h. To ogromny zakres. Czytając wskazówki zakupu bieżni kierowałam się głównie mocą silnika: min. 3 KM i wymiarami pasa biegowego: min 40 x 120 cm.
Jeśli chodzi o najważniejsze parametry bieżni, którą posiadam to:
- solidna i stabilna konstrukcja – z całą pewnością taka jest
- mocny, bezgłośny silnik: 3 KM – na taki liczyłam
- duży zakres prędkości: 1-18 km/h – świetny zakres
- wymiary pasa biegowego: 44,5 x 123 cm – na taki wymiar liczyłam
- 12 wbudowanych programów treningowych – coś wspaniałego, wybieram co jakiś czas program, który potrafi mnie zaskoczyć, oczywiście mam już swoje ulubione 🙂
- elektroniczna regulacja kąta nachylenia w 16 poziomach – (0-15). To jest świetne rozwiązanie, gdyż mogę mieszać bieg w zerowym poziomie, bieg pod górkę, lub marsz pod wyższą górkę na poziomie kąta nachylenia: 15. Lubię takie urozmaicenia i zmiany tempa. Jeżeli chcesz zmienić kąt nachylenia bieżni, aby zasymulować podbieg pod górkę na bieżni Hertz FREERUN 2 możesz to zrobić nie schodząc z niej i nie przerywając treningu – to świetne rozwiązanie.
- pomiar pulsu w uchwytach – standard, ale przydatny.
- pomiar spalonych kalorii – ba……
- maksymalna waga użytkownika: 150 kg – to dla nieco większych członków rodziny:)
Marka Hertz to jeden z liderów w sprzedaży sprzętu fitness/siłownia w Europie. W asortymencie tego typu niezwykle ważna jest konstrukcja oraz wytrzymałość urządzeń. Nowatorskie rozwiązania oraz niebanalny design to wyróżniki tej marki.
DANE TECHNICZNE bieżni:
Wymiary po rozłożeniu:
) długość: 164 cm b) szerokość: 72 cm c) wysokość: 135,5 cm
Wymiary po złożeniu
a) długość: 103 cm b) szerokość: 72 cm c) wysokość: 139,5 cm
Wymiary pasa: 44,5 x 123 cm
Wysokość pasa od podłoża: 17,5-22 cm
Waga netto: 71 kg / brutto (w opakowaniu): 81 kg
Bezgłośny silnik DC (silnik elektryczny prądu stałego)
Moc silnika: 3 KM
Zakres prędkości: 1-18 km/h
W zestawie olejek silikonowy do smarowania pasa
Instrukcja montażu i obsługi w języku polskim
Zasilanie: sieciowe 230 V
CECHY URZĄDZENIA I FUNKCJE:
- amortyzacja: 12 punkty amortyzacyjnych (po 6 po obu stronach pasa) + 2 sprężyny
- kółka do transportu
- składana konstrukcja – możliwość złożenia bieżni do pionu
- regulacja prędkości oraz kąta nachylenia w rączkach
- czujniki pulsu
- 3 półki na bidon, telefon itp.
- regulacja kąta nachylenia: automatyczna
- KOMPUTER TRENINGOWY: Wysokiej jakości intuicyjny panel sterujący z podświetlanym wyświetlaczem LCD. Prosta obsługa oraz sterowanie najważniejszymi funkcjami w rączkach.
- DOSTĘPNE FUNKCJE I PROGRAMY: monitoring parametrów: czas, dystans, puls, spalone kalorie
- Komputer posiada ponadto 12 zdefiniowanych programów treningowych z możliwością edycji, w tym:
- program chodu sportowego
- program podbiegów
- program spalanie tłuszczu
- program interwałowy
- tryb manualny
- tryby odliczania: czas, dystans, spalone kalorie
- program FAT – obliczanie wskaźnika BMI
- ilość poziomów kąta nachylenia: 16
- funkcja AUX – możliwość odtwarzania muzyki z urządzeń zewnętrznych (kabel mini jack w zestawie)
- gniazdo USB – możliwość odtwarzania muzyki z pendrive
- głośniki stereo – Bieżnię Hertz FREERUN 2 wyposażono w system głośników stereo oraz wejście mini jack do podłączenia telefonu i gniazdo USB na pendrive.
- przyciski skrótu do prędkości (2, 6, 10, 14 km/h) oraz kąta nachylenia (10%, 15%)
- przyciski regulacji głośności oraz WSTECZ/NASTĘPNY
- magnetyczny klucz bezpieczeństwa, po odpięciu którego bieżnia natychmiast się zatrzymuje
Bieżnia posiada wbudowane kółka ułatwiają przemieszczanie urządzenia.
Zastosowanie kauczukowych podkładek (tzw. elastomerów) w głównej strefie biegania, a także dwóch dodatkowych amortyzatorów sprężynowych sprawia, że trening na bieżni Hertz FREERUN 2 jest bezpieczny dla kolan i stawów!!!
W bieżni zastosowano klucz bezpieczeństwa. W przypadku zasłabnięcia wystarczy pociągnąć za sznurek i rozłączyć klucz bezpieczeństwa, aby natychmiastowo zatrzymać pas bieżni.
Gorąco polecam ten produkt!!!!!
Aneta