Oczyszczanie skóry jako ważny element codziennego rytuału

Oczyszczanie skóry jako ważny element codziennego rytuału

„Szurasz nogami i na wpół otwartymi oczami kierujesz się ze wskazującym palcem do ekspresu do kawy” – podsumował mąż mój codzienny, poranny rytuał. „Nie szuram” – stwierdziłam, marszcząc przy tym nos. „Jakiś nonsens. I ten palec…hm….no może z tym palcem bym się zgodziła” – westchnęłam. Każdy z nas wpada w jakiś rytuał i jak się nad tym zastanowić jest to pewna powtarzalna czynność dzięki której czujemy się dobrze, bo pozwala ona nam osiągnąć zamierzony cel. W moim przypadku – obudzić się. Kolejnym moim porannym i wieczornym rytuałem jest oczyszczanie twarzy i o ile oczyszczanie poranne jest dla mnie wybudzeniem to wieczorne jest związane głównie z ochroną i pielęgnacją skóry.

Oczyszczanie to bardzo ważny element codziennego dbania o skórę a sam moment mycia twarzy to nie tylko chwila wybudzenia, relaksu, przyjemnego odświeżenia, ale i uczucia czystości, bowiem ma ono istotny wpływ na fizjologię skóry.

Demakijaż to podstawa pielęgnacji skóry i nie można o nim absolutnie zapominać, gdyż może powodować podrażnienie skóry, wysypkę i osłabienie rzęs, a następnie przesuszenie skóry i pojawienie się zmarszczek. Moja koleżanka mówi, że nawet po całonocnej imprezie, gdy przychodzi do domu całkowicie pozbawiona sił na wszelkie inne czynności niż spanie, przede wszystkim zmusza się do demakijażu, a potem idzie spać. Ja oczywiście jestem również wierna tej zasadzie.  😆 

Przedstawię Wam moje ulubione produkty do oczyszczania w kolejności ich zastosowania przez mnie.

Pierwszy demakijaż oczu z produktem: Kojący żel do demakijażu oczu NovAge ORIFLAME 

Drugi: mycie twarzy z kremowym żelem do mycia Dermedic – spłukuje chłodną wodą

Trzeci: szczególnie wieczorem, bo rano już nie mam czasu wacikiem nasączonym tonikiem z aloesem firmy ORIFLAME  przemywam twarz. Żel oczyszczający do twarzy z aloesem Love Nature .

Czwarty: silikonowy czyścik. 😆 

Demakijaż oczu z produktem: Kojący żel do demakijażu oczu NovAge ORIFLAME


 

Jest to preparat o formule żelu. Zawiera prowitaminę B5, efektywnie lecz łagodnie usuwa makijaż, do tego bardzo szybko, również ten wodoodporny. Jest delikatny, nie podrażnia. Usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum Producent do tego zapewnia, że preparat pomaga wzmacniać rzęsy. Jest bezzapachowy. Odpowiedni dla osób noszących szkła kontaktowe. Testowany oftalmologicznie. Jest świetny. 

 

Kremowy żel do mycia Dermedic

O tym kremowym żelu rozpisywałam się na łamach bloga – o tutaj. Mój zachwyt nad tym kosmetykiem nie uległ zmianie. Nadal stoi na mojej półce i nie wyobrażam sobie, aby z niej zniknął. Ostatnio moja mieszana skóra „idzie” nieco w stronę suchej a ten kremowy żel jest idealny do jej oczyszczania. Nie podrażnia, nie ściąga i idealnie oczyszcza. Osoby z cerą suchą powinny raczej sięgać po mleczka lub delikatne żele. Jeśli po umyciu mamy uczucie „ściągnięcia”, „napięcia” skóry to znaczy, że nasz kosmetyk myjący do twarzy jest dla nas zbyt agresywny.  Ten kremowy żel jest świetnym tego połączeniem mleczka i żelu. Uwielbiam go. 

 Żel oczyszczający do twarzy z aloesem Love Nature ORIFLAME


Rewitalizujący tonik z dodatkiem ekstraktu z aloesu przywraca skórze odpowiedni poziom nawilżenia i właściwe pH. Dobrze oczyszcza, pozostawia skórę lekko lepką i doskonale nawilżoną. Nie ściąga, nie podrażnia. Głównym zadaniem toniku jest przywrócenie odpowiedniego, lekko kwaśnego pH skórze, czyli jej TONIZOWANIE. W takim środowisku w komórkach skóry zachodzą prawidłowo wszystkie procesy fizjologiczne. Źle dobrane produkty do mycia twarzy mogą zmieniać pH skóry na bardziej zasadowe. Ważna jest odpowiednie dobranie toniku, który do tego przygotuje skórę do przyjęcia kremu. 

Silikonowy czyścik – ORIFLAME

Przyjęłam go z pełnym entuzjazmem. Po nałożeniu kremowego żelu Dermedic, chwytam za czyścik i masuję nim całą twarz. Skóra jest dobrze wyczyszczona, a do tego wymasowana …..eh….cudownie. Do tego łatwo go zaczepić na płytkach przy umywalce. 

Aneta

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial