Moje wakacje w Tunezji :)

Moje wakacje w Tunezji :)

Te wakacje spędziłam w urokliwym Hammamet  w Tunezji. Jest to miasto położone nad Morzem Śródziemnym na południowym wschodzie półwyspu Al-Watan al-Kibli. Z powodu swoich plaż jest jednym z głównych kurortów turystycznych regionu. Stare miasto bogate jest w zabytki, jest piękne i godne obejrzenia. W Hammamet znajduje się bardzo stara medyna – stara dzielnica arabskich miast, zwłaszcza w Afryce Północnej. Mieszczą się tutaj bazary, główny meczet i inne ważne budynki. Miasto to charakteryzuje się dość wysokimi temperaturami przez cały rok, piękną plażą i turkusowymi wodami Morza Śródziemnego. Znajduje się niedaleko trzech lotnisk – w Tunisie, stolicy Tunezji, w Monastyrze oraz w Enfidzie.

Tunezja to kraj arabski, leżący w północnej Afryce. Mimo swego pozaeuropejskiego położenia widać w nim silne wpływy francuskie. Wakacje w Tunezji najlepiej zaplanować między majem a wrześniem, jest wtedy najcieplej, a oferta atrakcji turystycznych największa.

Tunezja to doskonały  kierunek wakacyjnych podróży dla rodzin z dziećmi. To słoneczny kraj, gdzie większość hoteli posiada szereg atrakcji skierowanych zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. W sezonie letnim profesjonalny zespół animatorów w ciągu dnia i wieczorem oferuje różnorodne zajęcia dla dzieci i dorosłych na plaży i w hotelu.

Polecam zwiedzić Monastir, czyli urokliwe miasto portowe położone w w środkowej części wschodniego wybrzeża kraju, jego najstarszym i najciekawszym zabytkiem jest Rabit Hatthema. Bezpośrednio do Rabitu przylega Wielki Meczet, pochodzący z IX w. A miasto pozostaje miejscem narodzin ojca niepodległej Tunezji – Habiba Burgiby.

Skanes i El-Kantaoiu – w pobliżu Monastiru znajduje się kurort Skanes, czyli panorama plaży i hoteli oraz trochę dalej El-Kantaoui, jeden z najstarszych portów na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Następny punkt godny uwagi to Sousse – wspaniałe miejsce wpisane na listę UNESCO. Będąc w Souusse koniecznie należy zobaczyć wielki meczet i odwiedzić medynę – bazarową dzielnicę miasta. Port El Kantaoui, Sousse, Hammamet, Monastir i Mahdia to miasta, gdzie swobodnie zarezerwujesz pokój jednoosobowy.

Tunezja mimo silnych wpływów europejskich jest krajem muzułmańskim, zatem o zupełnej innej kulturze, niż nasza. Dlatego planując wakacje w Tunezji należy pamiętać o kilku sprawach:

  1. Kobiety, zwłaszcza blondynki powinny zakrywać nagie partie ciała przed wieczornymi eskapadami.
  2. Robiąc zakupy, targuj się sprytnie. Schodź z ceny stopniowo.
  3. Na pustynię zabierz sandały, a planując podróż na wielbłądzie załóż długie spodnie, ponieważ siodło strasznie drapie.
  4. Jeśli to możliwe, trzymaj wartościowe rzeczy w hotelowym sejfie, albo zawsze przy sobie.
  5. W Tunezji respektowane jest polskie prawo jazdy, jednak kondycja dróg i przestrzeganie przez Tunezyjczyków przepisów ruchu drogowego pozostawia wiele do życzenia.

Wyczytałam ostatnio, że Tunezja ma jedne z najpiękniejszych plaż na świecie i stwierdzam, że  to prawda, uwierzcie mi, są po prostu cudne , aż dech w piersiach zapiera  ………………….. 🙂

Naprawdę bardzo piękna jest Tunezja, a słoneczna pogoda gwarantowana przez cały rok 🙂

Marzena

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial