Regularne rolowanie ciała daje niesamowite efekty

Regularne rolowanie ciała daje niesamowite efekty

– Ona roluje ciało? – padło pytanie mojego kolegi, który przyjechał na turniej tenisowy ze swoją córką i zatrzymał się u nas. Ona, czyli moja córka. – No nie – odparłam, po czym szybko zaciągnęłam wiedzy co i jak, zamówiłam rolller i przeszłyśmy kilka lekcji. Obecnie wspólnie z córką codziennie rolujemy się.

Roller, czyli sprzęt do automasażu i każdego rodzaju ćwiczeń funkcjonalnych,  stworzony jest zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i wszystkich osób zmagających się z przemęczeniem i bólem oraz dla tych, którzy chcą pozbyć się cellulitu. I to jest właśnie to! W efekcie ćwiczeń rozluźniamy ciało i zmniejszamy bolesności miejsc na ciele. A dzięki temu, że rolując ciało zwiększamy krążenie krwi w organizmie,  sprzyjamy jednocześnie pozbyciu się cellilitu. Ha… 😆 

Co jest ważne – o czym podczas zajęć z jogi podpowiedziała mi instruktorka, kiedy nabąknęłam, że rolujemy ciało – podczas rolowania należy pić dużo wody!

Czy rolowanie boli? Czasem cholernie boli, a czasem nie – to zależy jakie partie rolujesz.  

Prawidłowe funkcjonowanie układu mięśniowego w naszym ciele zależne jest od tkanki łącznej – powięzi. I to one mają ogromny wpływ na prawidłową ruchomość, posturę i percepcję bólu. Dlatego tak ważne jest  systematyczne ich rozluźnianie. Pod wpływem wysiłku fizycznego powięź ulega obkurczeniu i krępuje otaczające mięśnie. Sztywna powięź uniemożliwia mięśniom jej rozciągnięcie w fazie ich przyrostu. Istotne jest zatem prawidłowe rozluźnienie powięzi.

Nasz roller posiada wypustki, które dodatkowo stymulują mięśnie (intensyfikujące odczucie masażu). Jest świetnym uzupełnieniem ćwiczeń regenerujących. Masowanie mięśni po treningu za pomocą wałka rozluźnia je oraz poprawia ich elastyczność. Używanie rollera jest bardzo łatwe i proste – roller podkładamy pod mięsień i wykonujemy rolowanie rozbijając zatwardzenia powstałe na skutek treningu. Na Internecie możecie odnaleźć mnóstwo ćwiczeń z rollerem.

A korzyści ze stosowania rollera jest wiele: regeneruje mięśnie, ujędrnia ciało, usuwa cellulit, zmniejsza bóle pleców, nóg, koryguje postawę,  a ponadto zapewnia doskonałe przygotowanie do treningu, przyspiesza po treningową regeneracje, poprawia ukrwienie i wygląd masowanej okolicy, zapewnia swobodny ślizg tkankowy. Systematyczne korzystanie z rollera zmniejsza napięcie w mięśniach oraz otaczających je powięziach, co przyspiesza ich odbudowę i zwiększa ich wydajność.  😯 

To jeden z naszych najlepszych zakupów, jaki ostatnio poczyniłam!!!

Aneta

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial